20 حقیقت تلخ درباره زندگی برای جوانان

20 حقیقت تلخ درباره زندگی برای جوانان
نیکلاس کول از موفق‌ترین افراد زیر سی سال است که نوشته‌های او در تمام نشریات و سایت‌های معتبر، مانند تایم، اینک، کورا و هافینگتون پست منتشر شده و هم اکنون ستون نویس سایت اینک است. او 20 حقیقتی که درباره جوانی به دست آورده با ما به اشتراک می‌گذارد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اگر شما نیز بیست و خورده‌ای سن دارید، پس از نظر علم جامعه شناسی از نسل هزاره محسوب می‌شوید و حتما متوجه شده‌اید که در دنیای امروز، جوان بودن سخت است.
دهه سوم زندگی مانند برزخی است که شما را به عنوان یک انسان بالغ می‌شناسند اما هنوز آمادگی بالغ بودن و قبول مسئولیت را ندارید. هنوز نمی‌دانید مالیات چیست و نمی‌دانیم بازنشستگی چگونه است. می‌خواهید سرمایه گذاری کنید اما نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید. دوست دارید از نظر مالی استقلال داشته باشید اما نمی‌توانید. هنوز مطمئن نیستید که چه علایقی دارید یا برنامه شما برای زندگی چیست.

ده سوم زندگی، برهه‌ای گیج کننده از زندگی است که به نظر می‌رسد هیچ امنیتی در زندگی ندارید اما از شما انتظار می‌رود تا زندگی خود را روبراه کرده و انسان موفق و بی نقصی باشید.


نیکلاس کول، نویسنده، مقاله نویس، ستون نویس، مشاور امور مدیریتی، گیمر و ورزشکار حرفه‌ای که از موفق‌ترین افراد زیر سی سال محسوب می‌شود و این مقاله نیز، از نوشته‌های این فرد است.

به عنوان یک فرد بیست و خورده‌ای ساله، 20 حقیقت تلخ زندگی را که با استفاده از تجربه‌هایی تلخ آن‌ها را دریافتم اما باعث شدند تا انسان بهتری باشم، با شما به اشتراک می‌گذارم.

1. هیچکس به شما اهمیت نمی‌دهد
برای کسی مهم نیست که شما زمان کافی نداشتید. اگر خانه شما مشکل دارد، یا حالتان خوب نیست یا از نظر روانی حال خوبی ندارید، برای کسی مهم نیست. البته هستند افرادی که نگران شما باشند و می‌خواهند بدانند که حال شما خوب است، اما در کل، کسی به مشکلات شما اهمیت نمی‌دهد. هر فردی مشکلات و نگرانی‌های خاص خودش را دارد پس به جای بهانه‌تراشی، مسئولیت پذیر باشید.

2. اگر سر وقت رسیدید، دیر کرده‌اید
من این حقیقت را از یک همکار سابق دریافتم که همین عبارت، شعار زندگی‌اش بود. او همیشه زود به سر کار می‌آمد و همیشه آماده بود. لحظه آخر کاری را انجام دادن، شایسته نیست. همیشه زود به کارهای خود برسید.

3. شما چیزی برای ثابت کردن ندارید
شاید به عنوان یک فرد جوان احساس کنید که باید خود را ثابت کنید و مهارت‌ها و دانش خود را نشان دهید. اینگونه نیست. هنگامی که می‌خواهید نشان دهید که چه اطلاعاتی دارید، در واقع نشان می‌دهید که چه اطلاعاتی را ندارید. بی‌تجربگی خود را بپذیرید و همیشه آماده یادگیری باشید و از تجربیات و دانش دیگران استفاده کنید.

4. مطالعه بسیار بسیار مهم است

اکثریت جامعه پس از اتمام تحصیلات دیگر هیچ وقت لای کتاب را باز نمی‌کنند. وبلاگ‌ها، مجلات، پادکست‌ها و مستندها، راه‌هایی عالی برای یادگیری هستند اما هیچ گاه نمی‌توانند جای کتاب خواندن را پر کنند. از همین الان شروع کنید.5. شما بازتاب 5 فرد نزدیک به خود هستید
اگر شما به عنوان یک فرد بیست و اندی ساله به دنبال رشد و پیشرفت هستید، با افرادی نشست و برخاست داشته باشید که بتوانید آن‌ها را الگوی خود قرار دهید. آن‌ها به گونه‌ای باعث رشد شما می‌شوند که هیچ‌گاه به تنهایی نمی‌توانید انجام دهید.

6. شما باارزش‌ترین سرمایه خودتان هستید
از دهه سوم زندگی خود لذت ببرید اما آگاه باشید که این دهه، بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری روی خودتان است. به جای تفریحات ناسالم، به باشگاه بروید. به جای تلف کردن وقت خود روی مبل خانه‌تان و خوردن و تماشای تلویزیون، به دنبال یاد گرفتن چیز جدیدی باشید. قبل از خواب، به جای گشتن در اینستاگرام، کتابی بخوانید. از خود مراقبت کنید و به مسائلی که برای شما اهمیت دارند بپردازید.

7. تا زمانی بر ثروت چیره نشده‌اید، برده پول هستید
به جای پیدا کردن یک آپارتمان پر زرق و برق، یک آپارتمان ارزان بگیرید. به جای سفارش غذا از بیرون، آشپزی کنید. پول خود را پس‌انداز کنید. سرمایه‌گذاری را بیاموزید. مقداری از درآمد خود را برای دوران بازنشستگی خود کنار بگذارید. از همین حالا به فکر پول خود باشید نه از سی سالگی. عادات سالم را در خود پرورش دهید تا پول شما در اختیار شما باشد و نه بالعکس!

8. موفقیت شما گذراست
افزایش حقوق شما را خوشحال نخواهد کرد. ترفیع گرفتن باعث احساس رضایت نمی‌شود. تعویض شغل، رفتار شما را در یک محیط اداری عوض نخواهد کرد. اگر شما کاری را که انجام می‌دهید دوست ندارید، آن را دیگر انجام ندهید، زیرا اقدام بعدی شما شاید برای مدتی کوتاه حال شما را بهتر کند اما خیلی زود، همه چیز به روال سابق خود باز خواهد گشت. به جای تعقیب موفقیت، کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند.

9. چیزی تحت عنوان شکست وجود ندارد
شکست بازتاب توقعات است. بدون توقع، شکست نیز وجود ندارد. هنگامی که اتفاقی بد یا اشتباهی رخ می‌دهد، در مقایسه با انتظارات شما شکست محسوب می‌شود. در واقع، شکست، وجود خارجی ندارد، بلکه به آن به عنوان عبرت نگاه کنید. از آن چیزی یاد بگیرید، به جلو حرکت کنید و توجه کنید که به همین دلیل، اکنون انسان بهتری هستید.

10. افرادی که می‌شناسید از همه چیز مهم‌تر هستند
شبکه ارتباطی شما، سرمایه خالص شما است. افرادی که دارای رابط‌های قدرتمند هستند و می‌توانن شما را با مکان‌ها و افراد مختلف آشنا کنند، نادیده نگیرید. همچنین، روی خود و شبکه ارتباطی خود سرمایه گذاری کنید، تا ارزشی مشابه برای خود و دیگران داشته باشید.11. شما موفقیت خود را تعیین می‌کنید
بسیاری از جوانان همچنان مانند یک کودک دبستانی به زندگی نگاه می‌کنند. آن‌ها معتقدند که پس از فارغ‌التحصیلی، کاری خوب پیدا می‌کنند، ترفیع می‌گیرند، روزی مدیر جایی می‌شوند و سپس با سرمایه‌ای زیاد، از بازنشستگی خود لذت می‌برند. این طرز تفکر غلط است. شما موفقیت را تعیین می‌کنید. درس و دانشگاه را فراموش کنید و روی هدف خود تمرکز کنید و به کسی تکیه نکنید.

12. تمرین کردن را دست کم نگیرید
اگر می‌خواهید در کاری که انجام می‌دهید، بهترین باشید، تمرین کنید. تمرین، تمرین و باز هم تمرین. هیچ چیزی جایگزین تمرین و تلاش نمی‌شود و هر چقدر در مورد آن حرف بزنیم باز هم کافی نیست. پس برای رسیدن به هدف خود همیشه تمرین کنید.

13. هر کسی دوست شما نیست
برخی افراد، دوستان کاری هستند، برخی دوستان زمان خوش گذرانی، برخی در باشگاه دوست شما هستند و با بعضی دیگر فقط می‌توانید فوتبال نگاه کنید. همه این افراد و شاید هیچ کدام آن‌ها دوستان واقعی نیستند. تفاوت میان دوست واقعی و این افراد، این است که دوست حقیقی شما، وضعیت شما را درک می‌کند، به شما فضا می‌دهد و شما را تشویق می‌کند تا زندگی موفقی برای خود فراهم کنید و تحت هر شرایطی شما را دوست دارد.

14. شما تا ابد زنده نمی‌مانید
درست است، شما قرار نیست تا ابد زنده بمانید. شما همیشه جوان نمی‌مانید. این مسئله را همیشه به یاد داشته باشید و از زمان خود به خوبی استفاده کنید تا هنگامی که 30 ساله شدید، از خود نپرسید که وقت خود را چگونه تلف کرده‌اید.

15. آسیب‌پذیری جذاب است
می‌خواهید دیگران از شما خوششان بیاید؟ آسیب‌پذیر باشید. می‌خواهید مخاطب خاص‌تان را به خود جذب کنید؟ آسیب‌پذیر باشید. میخواهید با دیگران رابطه واقعی داشته باشید؟ آسیب‌پذیر باشید. هر چقدر که سن شما بیشتر می‌شود، متوجه می‌شوید که مردم به آسیب‌پذیری احترام می‌گذارند، زیرا باعث می‌شود تا نسبت به آسیب‌پذیری‌های خود احساس بدی نداشته باشند.

16. گوش سپردن، هدیه شما به دیگران است
همه افراد واقعا به دیگران گوش نمی‌دهند. آن‌ها فقط منتظر مانده تا نوبت حرف زدن‌شان برسد. شما همیشه می‌توانید بفهمید که چه کسی به شما گوش می‌دهد. یادتان باشد که این هدیه را به دیگران بدهید و به حرف‌هایشان گوش دهید، زیرا باعث می‌شود تا شما را دوست بدارند و به شما احترام بگذارند.17. قول شما همه چیز است
اگر قول داده‌اید که کاری را انجام می‌دهید، آن را انجام دهید. هیچ چیز بدتر از این نیست که قولی را بدهید که می‌دانید نمی‌توانید به آن عمل کنید.

18. فردا را فراموش کنید، فقط زمان حال وجود دارد
نگویید که فردا به سراغ کارهایتان می‌روید. فردا همین امروز است. همین الان به کارهایتان رسیدگی کنید. موفقیت و شخصیت شما، نتیجه مستقیم لحظه‌هایی است که آگاهانه تصمیم گرفتید تا کار امروز را به فردا نیندازید.

19. شما بدترین دشمن خود هستید
اگر شما از موقعیت خود راضی نیستید، اقدامات خود را بررسی کنید و به دنبال بهانه جویی و ملامت دیگران نباشید. اگر به چیزی که می‌خواهید، نرسیدید، از خود بپرسید که در چه زمینه‌ای کم کاری کرده‌اید. به غیر از شرایط و موقعیت‌های خاص، سرنوشت شما، در دستان شما است. فقط شما می‌توانید مسیر موفقیت خود را هموار کنید و به هدف خود برسید.20. انسجام برگ برنده شماست
اگر از انجام کاری لذت می‌برید، اگر دوست داری کاری را انجام دهید، هر روز آن را انجام دهید. افرادی که کارهای مورد علاقه‌شان را تنها زمانی که دوست داشته باشند، انجام می‌دهند، رهبران موفقی نمی‌شوند. برای این که فردی تأثیر گذار و برجسته باشید، باید خود را وقف هدف‌تان بکنید و هر روز تلاش کنید. انسجام، برگ برنده شما است.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر