20 درس که باید قبل از 30 سالگی بیاموزید

20 درس که باید قبل از 30 سالگی بیاموزید
وقتی در زندگی به سن مشخصی می‌رسیم، باید تجربیات خوبی به همراه داشته باشیم. اما شکی نیست که مسیر زندگی، نمی‌تواند تمامی درس‌های موردنیاز را به ما بیاموزد. پس با ما همراه باشید تا با 20 درسی که باید قبل از 30 سالگی بیاموزید، آشنا شویم.
  • جدیدترین بازی ها
با گذراندن روزهای بیشتر در زندگی، تجربیات ما نیز بییشتر می‌شود. اما 20 درس سخت وجود دارد که تا قبل از 30 سالگی، باید آن‌ها را بدانید:

1.    زندگی شروع شده است. هیچ مقدمه‌ای برای آن وجود ندارد و خبری از نسخه امتحانی نیز نیست. هر کدام از تصمیمات ما اهمیت دارند.
2.    دوستان آنلاین شما، دوستان واقعی نیستند. متاسفانه، این موضوع حقیقت دارد. بیشتر آن‌ها به شما اهمیت نمی‌دهند و وقتی به کمک این افراد نیاز دارید، در دسترس شما نخواهند بود.
3.    اگر عاشق می‌شوید، در انتظار شکسته‌شدن قلب خود نیز باشید. این موضوع سخت و دردآورد است.
4.    دوران مطالعه و یادگیری بعد از اتمام دانشگاه پایان نمی‌یابد. دانش، موضوعی حیاتی است. اگر قصد ندارید پشت سر بقیه باقی بمانید، به مطالعه ادامه بدهید.
5.    افراد خانواده، مهم‌ترین افراد برای شما در زندگی هستند. آن‌ها تنها افرادی هستند که به شما اهمیت می‌دهند. با آن‌ها خوب رفتار کنید و سپاس‌گزارشان باشید.
6.    ضعف شما اهمیت ندارد. یادبگیرید که این موضوع را قبول کنید. تنها چیزی که اهمیت دارد، نقاط قوت شما است. آن‌ها را تقویت کنید.
7.    هرکاری که ارزش انجام دادن داشته باشد، سال‌ها زمان می‌برد. انتظار نداشته باشید که در مدت زمان کم، به اهدافی که دارید دست پیدا کنید. این موضوع احتمالا بیشتر از آن‌چه که فکر می‌کردید زمان می‌برد.
8.    تمام موقعیت‌هایی که منجر به رشد شما می‌شوند، آرامش‌بخش و ساده نیستند. پس از محدوده راحت خود خارج شوید. محدوده نا آرام و چالش برانگیز را پیدا کنید.
9.    رابطه از بین رفته و پرمشکل، ارزش ادامه دادن ندارد. وقت خود را برای چیزهایی که نمی‌توانید درست کنید، هدر ندهید. بگذارید آن‌ها از بین بروند و شما نیز به سمت جلو حرکت کنید.
10.    دنیا پر از بی‌عدالتی است. در زندگی که پیش رو دارید، احتمالا با مشکلات زیادی مواجه می‌شوید. چالش و مشکل، عنصری جدانشدنی از زندگی هر انسان است و با تلاش بیشتر، باید بر آن غلبه کنیم.


 
11.    «شانس» به سراغ افرادی می‌آید که سخت کار می‌کنند. اتفاقات خوب، به سراغ افرادی که «منتظر می‌مانند» نمی‌رود. اما افراد سخت‌کوش و فعال، کسانی هستند که بیشترین شانس را برای مواجه شدن با «شانس» دارند.
12.    هیچ لحظه کاملی و خوبی برای شروع وجود ندارد. اگر می‌خواهید کاری را شروع کنید، همین حالا آن را شروع کنید. برای لحظه بهتر یا مناسب‌تر منتظر نمانید. این لحظه، هیچ‌وقت از راه نمی‌رسد.
13.    نمی‌توانید همه‌جا باشید و همه‌چیز داشته باشید. یاد بگیرید که تصمیم درست گرفتن و متعهد بودن به آن، اهمیت بسیار بیشتری دارد.
14.    از تمامی افراد مهمی که در زندگی شما حضور دارند، متشکر باشید.
15.    تجربه و احساسات، بهترین سرمایه‌گذاری شما هستند. فاکتورهای سنتی موفقیت – مثل خانه گران‌قیمت یا ماشین رده بالا – دیگر مطرح نیستند. احساسات، خاطرات، تجربیات و دانش، عناصری هستند که امروزه اهمیت دارند.
16.    «بعدا» به معنی «هیچ‌وقت» است. هیچ‌چیز را برای انجام دادن در زمانی دیگر منتقل نکنید. در لحظه زندگی کنید!
17.    موفقیت، یعنی استقامت و پافشاری. خسته و ناامید نشوید. به رویاهایی که دارید متعهد باشید. دنبال کردن آن‌ها سخت و چالش‌برانگیز است، اما ارزشش را خواهد داشت.
18.    ورزش کردن برای شما حیاتی است. از سلامتی و بدن خود مراقبت کنید. ورزش کنید و اطمینان حاصل کنید که بدن شما در وضعیت کلی خوبی قرار دارد.
19.    شکست اهمیتی ندارد. تنها بردها اهمیت دارند. بنابر این، از شکست ترسی نداشته باشید.
20.    هیچ‌کس به شما کمک نمی‌کند. این «شما» هستید که باید به خود کمک کنید.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (2 عدد)

ثبت پاسخ مهمان پنج شنبه 3 تیر 1395
من سی و دو سالمه ولی هنوزم احساس می کنم می تونم اینا رو یاد بگیرم، احتیاج داشتم یک نفر اینا رو بهم بگه

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر