20 راه برای بهبود زندگی شخصی در یک ماه (قسمت اول)

20 راه برای بهبود زندگی شخصی در یک ماه (قسمت اول)
یک زندگی خالی از تردید به خود، عدم اعتماد به نفس و مشکلات شخصی و اجتماعی و سرشار از احترام و موفقیت و شادی تصور کنید. با 20 راهکار ذکر شده در این مقاله و مقاله بعدی، می‌توانید به اهداف خود برسید. با نقدستان و قسمت اول این مقاله به قلم مارسل شوانتس همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
قبل از هر چیز، به شما یادآور می‌شویم که راهکارهای یاد شده در این مقاله، به تلاش و اراده شما بستگی دارند و ممکن برای شما سخت باشند.
راه واقعی رسیدن به تعالی، با نگاه و تأمل عمیق به خودتان آغاز می‌شود و باید نقاط ضعف خود را که مانع پیشرفت می‌شوند، بشناسید و آنچه را که می‌خواهید دنبال کنید.

شاید یکی از این راهکارها بتواند در زندگی شما تغییر ایجاد کند، دروازه باز کند که بتوانید مشکلات خود را برطرف کنید. در اعماق خود جستجو کنید و الگویی را که برای شما سودی ندارد کنار بگذارید.

چگونه زندگی و شخصیت خود را در یک ماه بهبود ببخشید؟

1. با خودتان روراست باشید
به نظر شما اگر هر روز آنچه که منظورتان است بیان کنید، با خودتان رودروایسی نداشته باشید و بر همین اساس رفتار کنید، چه احساسی خواهید داشت؟ خوشحالی و احترام به خود را تصور کنید. روراست بودن با خودتان اضطراب کمتری نسبت به تظاهر کردن دارد. هنگامی که خودتان هستید، نه تنها به قضاوت و تصمیمات خود اعتماد می‌کنید، بلکه دیگران نیز به شما اعتماد می‌کنند. آن‌ها به دلیل این که پای ارزش‌ها و باورهای خود ایستاده‌اید، به شما احترام می‌گذارند.
2. با شرافت زندگی کنید
اگر انسان صادقی هستید، در انجام کار درست تردید نمی‌کنید. هیچگاه مجبور نیستید به خود شک کنید. شخصیت، رفتار و عقاید شما، متناسب هم هستند.

3. به جای عقب انداختن، با مشکلات خود روبرو شوید
طفره نروید، از مواجه دوری نکنید و مشکلات را نادیده نگیرید. با خودتان صادق باشید و مشکلاتی را که باید حل کنید، بشناسید. سپس قدم اول را بردارید. (این سخت ترین کار است)

4. مراقب کلماتی که به کار می‌برید، باشید
کلمات همانقدر یک ذهن را سیر می‌کنند که میوه، معده را، سخنرانی خوب مانند یک محصول خوب، قابل ستایش است. کلمات ما حاوی تناقض، ابهام و سوتفاهم هستند. پس در استفاده از آن‌ها، هوشمند و مراقب باشید. 

5. متکبر نباشید
مخصوصا که در نقش یک رهبر باشید. تحقیقات نشان داده است که بهترین مدیران، تواضع از خود نشان می‌دهند. و تواضع شما را از آسیب دیدن در مواجه با شرایط غیر قابل پیش بینی نجات می‌دهد.

6. از دانش دیگران استفاده کنید
علاوه بر تواضع، این را بپذیرید که شما همه چیز را نمی‌دانید. شما باید خود را عنوان یک ماهی کوچک در حوض آب عظیم زندگی ببینید. به دنبال روابط و ملاقات با انسان‌ها خردند باشید تا یاد بگیرید چگونه کارهای جدید را به بهترین شکل انجام دهید.

7. از شایعات دوری کنید
افراد باهوش هر گاه با یک شایعه پرداز مواجه می‌شوند، خیلی سریع از او دوری می‌کنند. یک انسان شایعه پرداز مانند سرطان، به درون دیگران نفوذ کرده و اسرار آن‌ها را پخش می‌کند. این افراد درباره خود احساس کمبود می‌کنند، به همین دلیل سعی می‌کنند با صحبت درباره دیگران، آن‌ها را پایین بکشند یا از طریق آن‌ها به اهداف خود برسند. این افراد دورو هستند. با این افراد رابطه‌ای نداشته باشید و خود را نجات دهید.

8. تا می‌توانید صبور باشید
افرادی که صبوری پیشه می‌کنند، می‌توانند خود را کنترل کنند و دیرتر عصبانی می‌شوند. رفتار آن‌ها پایدار، منطقی و قابل کنترل است. در هنگام بحران، آن‌ها سعی می‌کنند دیگران را درک کنند. کم صحبت می‌کنند که باعث می‌شود نسبت به دیگران در ارتباطات و آرام کردن مخاطب، برتری داشته باشند. شما می‌توانید به افراد صبور اعتماد و اتکا کنید.

9. یک مشکل را از دو طرف ببینید
این کار را با خودآگاهی انجام دهید، خاصیتی که مختص افرادی است که تمام موضوع را بررسی می‌کنند و به یک مشکل، از دو دیدگاه می‌نگرند. این افراد، علاوه بر احساسات خود، به احساسات افراد دیگری که با آن‌ها مخالف‌اند، توجه دارند. افراد متفکر، به خوبی گوش می‌دهند، دیگران را درک می‌کنند و به زندگی انسان‌های دیگر اهمیت می‌دهند. این ویژگی در هنگام مجادله و حل مشکلات فردی، بسیار مفید است.

10. به دنبال جلب توجه نباشید
حتما شنیده‌اید که می‌گویند، کار خود را انجام دهید حتی اگر کسی شما را نمی‌بیند. این کار ساده نیست، اما هنگامی که مشغول کار خود باشید، مزایایی نیز کسب خواهید کرد.

- به خود شک نمی‌کنید و دیگران نیز انگیزه‌های شما را زیر سوال نمی‌برند.
- به شما احترام گذاشته خواهد شد.
- اعتماد به نفس شما برای دیگران آشکار خواهد شد.
- دیگران به کلام شما گوش می‌دهند و روی آن‌ها تأثیر خواهید گذاشت.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر