3 اشتباه در استراتژی تولید محتوا

3 اشتباه در استراتژی تولید محتوا
تولید محتوای مناسب همواره یکی از چالش برانگیزترین فعالیت‌ها برای هر کسب و کاری است. اگر شما هم برای گسترش کسب و کار خود از تولید محتوا استفاده می‌کنید، باید بدانید که اشتباهات رایجی در این کار وجود دارد. در ادامه با 3 اشتباه بزرگ و البته قابل پیش‌گیری در این زمینه آشنا می‌شوید.
  • جدیدترین بازی ها
درحال حاضر بسیاری از کسب و کارها در دنیا از «تولید محتوا» برای جذب مخاطبان خود استفاده می‌کنند. فرقی نمی‌کند که کسب و کار شما یک فروشگاه آنلاین باشد یا یک وب‌سایت. درحالی که ممکن است بسیاری از این شیوه استفاده کنند، اما تنها 32 درصد از این گروه‌ها معتقد هستند که «تولید محتوا» روشی موثر و مثبت است. این موضوع نشان می‌دهد که درصد زیادی از کسب و کارهایی که از تولید محتوا استفاده می‌کنند، روش صحیح به کار گیری آن را نمی‌دانند.

در ادامه با 3 اشتباه اصلی و البته رایج آشنا می‌شوید که می‌تواند روند تولید محتوا و پیاده سازی آن را با مشکل مواجه کند.

محتوای درست، مخاطب غلطهمیشه این جمله را در بحث‌های تولید محتوا می‌شنویم: باید مخاطب هدف را پیدا کرد. این جمله، موضوع درستی است، اما تنها به «تولید محتوای مرتبط با موضوع» ختم نمی‌شود. ممکن است شما محتوای درست و مرتبط را برای مخاطب مورد نظر و هدف تولید کنید، اما باز هم با مشکل مواجه باشید. بعضی از دلایل عدم موفقیت با این شیوه، شامل موارد زیر می‌شود:

•    قالب محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. مخاطب شما کدام‌یک را ترجیح می‌دهد؟ تصویر؟ ویدئو؟ محتوای بلند یا کوتاه؟

•    سطح پیچیدگی مطالب را در نظر بگیرید. مخاطبان شما تنها تا سطح مشخصی از پیچیدگی را درک خواهند کرد. اگر شما وبلاگی در رابطه با سلامتی ایجاد کرده‌اید و قصد دارید در آن نکاتی را بیان کنید، این نکات باید به صورت ساده و با توجه به سطح درک مخاطب از مطالب علمی نوشته شود.

•    مطالبی که در محتوای خود عرضه می‌کنید، باید قالبی ارزشمند داشته باشد. مخاطب در مطالبی که از شما دریافت می‌کند، به دنبال «بهبود زندگی» خود است. پس بهتر است وقت آن‌ها را با موارد اضافی هدر ندهیم.

عدم ردیابی و درک نتایجنیازی به گفتن نیست که بررسی محتوا و نتایجی که خروجی آن حاصل می‌کند، اهمیت بسیار بالایی دارد. محتوا نقش پادشاه را دارد و اهمیت آن بی‌اندازه زیاد است. اما تا وقتی که نتوانید قدرت و کارایی آن را در مباحثی همچون افزایش ترافیک یک سایت ثابت کنید، ارزشی نخواهد داشت.

برای شروع ردیابی نتایج، باید اهداف استراتژی تولید محتوای خود را مشخص کنید. قصد دارید با اجرای استراتژی خود، به چه هدفی دست پیدا کنید؟ وقتی که این موضوع مشخص شد، ابزارهای آنلاین ساده‌ای همچون Google Analytics می‌تواند نتایج و اهداف شما را در وب‌سایت ردیابی کند. با اینکار قادر هستید تا میزان بازدید و علاقه کاربران از هر صفحه یا پست مشخص از محتوا را مشخص کنید.

اما باید یک نکته حیاتی را در نظر داشته باشید: نتایج به تنهایی فایده‌ای ندارند؛ مگر اینکه از آن‌ها به بهترین شیوه استفاده کنیم.

برای مثال پستی را در نظر بگیرید که درصد پرش کاربران از آن بسیار بالا است. این به شما خواهد گفت که کاربران در عرض چند ثانیه مطلب مورد نظر را ترک می‌کنند. پس نتیجه می‌گیریم که مطلب مورد نظر، گیرایی لازم برای نگه داشتن مخاطب را ندارد؛ در نتیجه یک جای کار لنگ می‌زند.

مثال کاربردی دیگر، میزان پایین ترافیک است. این بدان معنی خواهد بود که مطالب شما به اندازه کافی جالب نیست. حتی این موضوع ممکن است به دلیل عدم موفقیت در ایجاد کمپین‌های مناسب در شبکه‌های اجتماعی باشد؛ کمپین‌هایی که نمی‌توانند مخاطب را به سایت هدایت کنند.

تلاش برای پنهان کردن محتوادر نهایت بسیاری از شرکت‌ها درک می‌کنند که مشتریان تحمل بسیار پایینی برای مشاهده و درگیر بودن با تبلیغات دارند. اما مشتریان امروزی، افرادی باهوش هستند و می‌دانند شما یک کسب و کار هستید؛ مجموعه‌ای که تنها به پول شما نیاز دارد. پس شما به عنوان یک کسب و کار، نباید چنین حقیقتی را مخفی کنید. این موضوع یک امر طبیعی است و به هیچ عنوان نباید از بیان آن احساس شرم کنید؛ چرا که هر کسب و کاری برای بقا، به تجارت و دریافت پول نیاز دارد.

به جای مخفی کردن هدف خود، بهتر است به صراحت و با شفافیت کامل، مطلب خود را بیان کنید. استوار باشید و به صورت کامل به مشتریان خود بگویید که از آن‌ها چه می‌خواهید. البته همچنان باید یه موضوع را برای مشتریان خود مطرح کنید. بیان کردن چندین فعالیت و موضوع در یک زمان، می‌تواند باعث گیج شدن مخاطب شود.

درواقع این شما هستید که باید در مقابل دریافت مبلغ مشخصی از پول، امکانات و سرویس‌های بیشتری را به صورت مجانی در اختیار مخاطبان خود قرار بدهید. به همین دلیل است که برخی از موفق‌ترین کسب و کارهای جهان، بسیاری از آیتم‌های مجانی را به خریداران خود ارائه می‌کنند.


منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر