3 موقعیت که بدهکار بودن در آن لزوماً به ضرر ما نیست

3 موقعیت که بدهکار بودن در آن لزوماً به ضرر ما نیست
بدهی داشتن، وضعیتی است که غالب انسان های مسئول از آن فرار می کنند، با این وجود همه ی متخصصین امور مالی با اجتناب از بدهکار بودن موافق نیستند. به گفته ی گری پاچ، مدیر امور مشتریان شرکت بزرگ Equifox، «همه ی بدهی ها با هم یکی نیستند و ممکن است بعضی بدهی ها مثبت باشند».
  • جدیدترین بازی ها
بدهی داشتن، وضعیتی است که غالب انسان های مسئول از آن فرار می کنند، با این وجود همه ی متخصصین امور مالی با اجتناب از بدهکار بودن موافق نیستند.
به گفته ی گری پاچ، مدیر امور مشتریان شرکت بزرگ Equifox، «همه ی بدهی ها با هم یکی نیستند و ممکن است بعضی بدهی ها مثبت باشند».
به طور مشخص، بر اساس دیدگاه متخصصین، این 3 دلیل می توانند انگیزه ای منطقی برای بدهکار شدن باشند:

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--bCAvJ_xj--/17mppqpfijoaxjpg.jpg

1.    خرید مسکن

برای جمعیت زیادی از مردم، خرید مسکن به قیمت بدهی و پرداخت قسط های کمر شکن ممکن می شود. با توجه به قیمت ها، تنها در این صورت که برای چند دهه اقدام به جمع آوری پول کرده باشید، می توانید نقداً اقدام به خریداری مسکن کنید.
به گفته ی فِرد شِبستا، مدیرعامل Finder.com ، «پول جمع کردن خیلی کار خوبیست، ولی خرج نکردن در زمان جوانی اشتباه بزرگیست». در عوض وام و پرداخت قسط می تواند کیفیت زندگی زوج های جوان را بهتر کند. علاوه بر این، مسکن از دارایی هایی به شمار می رود که با گذشت زمان ارزشش را حفظ می کند.

2.    تحصیل

با وجود این که بدهی دانشجویان در خیلی از کشور ها در شرف تبدیل شدن به بحران است، اما بسیاری از متخصص ها باور دارند، بدهکاری جهت تحصیل می تواند به نفع ما باشد. چون شکلی از سرمایه گذاری به حساب می آید که با گذشت زمان به صورت فرصت های شغلی جدید و افزایش درآمد به باروری می انجامد.
طبق اطلاعات اداره ی آمار نیروی کار آمریکا، تحصیلات عالی رابطه ی مستقیم با افزایش درآمد دارد. آمار درآمد هفتگی برای افراد بالای 25 در سال 2014 بدین شرح می باشد:
زیر دیپلم: 488 دلار
دیپلم: 668 دلار
کاردانی: 761 دلار
کارشناسی: 1101 دلار
کارشناسی ارشد: 1200 دلار
دکترا: 1386 دلار
این موضوع در تمام جوامع صادق نیست، اما اگر گذراندن دوره ای و یا تحصیل در دانشگاهی منجر به افزایش دانش و مهارت شود؛ ارزش بدهکاری را دارد. با یک انتخاب صحیح در زمینه ی تحصیل، می توان به پتانسیل موجود در خود فعلیت بخشید و در نتیجه به موفقیت نزدیک تر شد.

3.    شروع یک کسب و کار

معمولاً وقتی یک کسب و کار کوچک به سرمایه احتیاج داشته باشد، یا به وام و قرض کردن روی می آورد و یا به دنبال سرمایه گذار می گردد. قرض گرفتن در این حالت می تواند ریسک زیادی داشته باشد، مخصوصاً اگر شخص حقیقی صاحب کسب و کار مسئول پرداخت قرض باشد. اما این کار می تواند از یافتن سرمایه گذاری که قرار است شریک تجاری شما هم بشود مطلوب تر باشد.

استفاده از بدهی به عنوان سرمایه

با این که متخصصین بر سر جزئیات مربوط به این موضوع هم نظر نیستند، اما همگی با استفاده ی ابزاری از بدهی موافقند، به شرطی که در آینده ی نه چندان دور منجر به کسب سرمایه شود. با این حال افراد باید پیش از بدهکار شدن وضعیت مالی خود را به طور دقیق محاسبه کنند و با چشم باز اقدام به این کار کنند.

منبع: Money.usnews
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر