4 روش برای خلق یک استارتاپ تاثیرگذار

4 روش برای خلق یک استارتاپ تاثیرگذار
همه می دانند، استارتاپی که شما شروع کرده اید تقریباً می تواند حکم کودک شما را داشته باشد و وقتی که زمان معرفی آن به دنیا فرا برسد، توقع دارید که همه ی دنیا اندازه ی شما دوستش بدارند. اما، بر خلاف تاثیری که فرد کارآفرین در برخورد اول می گذارد، تاثیر اولیه ی یک استارتاپ فراتر از یک برخورد مناسب و کت و شلوار شیک است. بلکه مجموعه ای از اتفاقات گوناگون و گفت و گو ها است که در کنار یکدیگر، ظرف چند ماه رخ می دهد....
  • جدیدترین بازی ها
همه می دانند، استارتاپی که شما شروع کرده اید تقریباً می تواند حکم کودک شما را داشته باشد و وقتی که زمان معرفی آن به دنیا فرا برسد، توقع دارید که همه ی دنیا اندازه ی شما دوستش بدارند.
اما، بر خلاف تاثیری که فرد کارآفرین در برخورد اول می گذارد، تاثیر اولیه ی یک استارتاپ فراتر از یک برخورد مناسب و کت و شلوار شیک است.
بلکه مجموعه ای از اتفاقات گوناگون و گفت و گو ها است که در کنار یکدیگر، ظرف چند ماه رخ می دهد.
شما در روز های اول استارتاپ خود، هر کسی را که ملاقات کنید، او را تحت تاثیر قرار داده اید. خبرنگار، سرمایه گذار، بزرگان صنعت یا هر کس دیگری، فرق نمی کند. هر برخوردی که داشته باشید، به نحوی معرف استارتاپ شما است.

http://blog.startupcvs.com/wp-content/uploads/2015/09/networking-event_header.jpg

همانطور که در دوره ی تاثیر اولیه به سر می برید و به جلو می روید، اطمینان حاصل کنید که این 4 نکته را به خاطر بسپارید:

1.    شخصیت خود را «بر تن کنید»

اگر قرار یا جلسه ی مهمی دارید، شخصیت خود را در منزل جا نگذارید. آدم های مهم با آدم های مهم دیگر رفت وآمد دارند. و شما می خواهید روی همه ی آن ها تاثیر بگذارید، پس اهمیت ظاهر، تیپ و رفتار متفاوت خیلی زیاد است.
شما اگر به وبسایت کمپانی خود من سر بزنید متوجه خاص بودن آن می شوید. نه تنها این خاص بودن را در متن نشان می دهیم، بلکه اگر حضوری هم با کارکنان ما مواجه شوید؛ متوجه تفاوت شان می شوید. ما یاد گرفتیم که واژه ها، اعمال و ظاهر همگی به تاثیری که روی دیگران می گذاریم، کمک می کند.

2.    از کسانی که با آن ها هم کلام می شوید، تمجید کنید

اگر باعث شوید کسی فکر کند شما جذاب و باهوش هستید خیلی خوب است. اما اگر باعث شوید کسی فکر کند که شما فکر می کنید او باهوش و جذاب است، به مراتب بهتر است. همه ی ما افرادی را می شناسیم که در ما احساس بهتری نسبت به خود ایجاد می کنند. این یک مهارت اساسی برای یک کارآفرین به شمار می رود.
یک راه عالی برای دست یافتن به این توانایی، علاقه نشان دادن به دیگران است. نام ها را به خاطر بسپارید، از گذشته ی آن ها سوال کنید و در علایق آن ها نفوذ کنید. به درستی انجام دادن این کار، یک ارتباط انسانی به وجود می آورد که به نظر من قوی ترین شکل تاثیر گذاری برای شما و شرکتتان به حساب می آید.

3.    از آسیب پذیری خود استفاده کنید

اگر به صورت استراتژیک وجه آسیب پذیر خود را نشان دهید، ساختن یک رابطه ی انسانی برای شما آسان تر خواهد شد. توجه کنید که واژه ی استراتژیک را به کار بردم، چون هرگز منظور من به اشتراک گذاشتن عمیق ترین ترس ها و راز ها نیست؛ بلکه به اندازه ای که نشان دهد شما انسانی هستید که با شجاعت در مورد خویش صحبت می کند.
یکی از بهترین کار ها در گفت و گو، دادن احساس راحتی، احترام و تحسین نسبت به طرف مقابل است. با به اشتراک گذاشتن ضعف های خود، از مرز بین «کار» و «رابطه» عبور می کنید. اکثر افراد رابطه را به رابطه ی فقط کاری ترجیح می دهند.

4.    قوی و محکم باشید

اعمال، رفتار و ظاهر خیلی مهم هستند، ولی بدون اطمینان هیچ کدام به درد نمی خورند. برای شروع، از هر وسیله ای که اعتماد به نفس شما را افزایش دهد استفاده کنید. مثلاً یک کلاه یا شال گردن به خصوص که در آینه احساس اعتماد به نفستان را تقویت می کند.
من یک جفت پوتین دارم که در زمستان می پوشم و همیشه به من احساس قدرت می دهد. بعضی وقت ها برای تماس های مهم، پوتین هایم را می پوشم.
با این که فرایند تاثیر گذاری استارتاپ آنی نبوده و در یک بازه ی زمانی اتفاق می افتد، نحوه ی نشان دادن شما و کارکنان شما به دیگران سازنده ی اصلی این تاثیر است. دنیای تجارت هرگز نمی خوابد. کسی نمی داند در آینده چه کسانی را ملاقات خواهید کرد، پس همیشه آماده بودن ضرر ندارد.


منبع: Entrepreneur
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 4 اسفند 1394
خیلی جالب بود ......تشکر

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر