4 علامت هشدار اولیه در کارمندانی که انگیزه‌ی خود را از دست داده‌اند

4 علامت هشدار اولیه در کارمندانی که انگیزه‌ی خود را از دست داده‌اند
اکثر افراد در بدو امر، زمانی که شغلی را شروع می کنند، برای یادگیری و کار کردن از خود علاقه و هیجان نشان می دهند. ولی بعد از چند سال، همان اموری که اول به نظر هیجان انگیز و تازه می رسید، تکراری و بدون چالش خواهند دید. وظیفه ی یک مدیر، انگیزش دائمی کارکنان و همکارانی است که با هم کار می کنند. باید همواره، قبل از دیر شدن، در کارمندان خود به دنبال نشانه های از دست دادن علاقه و تمرکز باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اکثر افراد در بدو امر، زمانی که شغلی را شروع می کنند، برای یادگیری و کار کردن از خود علاقه و هیجان نشان می دهند. ولی بعد از چند سال، همان اموری که اول به نظر هیجان انگیز و تازه می رسید، تکراری و بدون چالش خواهند دید.
وظیفه ی یک مدیر، انگیزش دائمی کارکنان و همکارانی است که با هم کار می کنند. باید همواره، قبل از دیر شدن، در کارمندان خود به دنبال نشانه های از دست دادن علاقه و تمرکز باشید. حال چهار نشانه ی مهم در افرادی که انگیزه ی کار در آن ها کاهش پیدا کرده است:
http://uupload.ir/files/5se_shutterstock_4663819-better-way-tie-1940x1293.jpg

1.بی تفاوتی

آدم ها وقتی در مورد مسئله ای هیجان داشته باشند، راجع به آن صحبت می کنند. کارکنان تازه کار، معمولاً بیشتر ایده های خود را در جلسات و میتینگ ها ابراز می کنند و برای روش های جدید انجام دادن کارها، تلاش نشان می دهند. چون آن ها به دنبال کسب توجه شما هستند؛ وقتی دیگر علاقه ای به کسب تایید شما نداشته باشند، از خود بی تفاوتی نشان خواهند داد. ممکن است با دیر سر کار آمدن و یا بهانه گیری برای غیبت، شروع به نشان دادن بی تفاوتی کنند. اگر متوجه این روند رفتاری شدید، یک جلسه خصوصی ترتیب داده، با تعیین اهداف و وظایف جدید، در ایجاد جذابیت برای کارمند خود سعی کنید.

2.علاقه ای به حفظ معلومات به روز خود، نشان نمی دهند

کسی که به حرفه ی کاری اش علاقه مند باشد، تلاش خواهد کرد تا در زمینه ی اخبار، نوآوری و تکنولوژی های جدید حوزه ی کاری خود؛ به روز باشد. او جهت یادگیری و بهبود خویش سعی خواهد کرد. به دقت عادات کاری، کارکنان خود را مشاهده کنید. ببینید آیا نشریات مربوط روز را مطالعه می کنند؟ در سمینار و همایش ها شرکت می کنند؟ در صحبت هایشان از یافته های روز سخنی می گویند؟ اگر نه، آیا فکر می کنید در حالت اعتماد به نفس کاذب و غرور بیجا قرار دارند؟ آیا به منابع مورد نیاز دسترسی دارند؟ یا فقط بی علاقگی از خود نشان می دهند؟ یافتن پاسخ این سوال ها به راه حل مناسب ختم خواهد شد.

3.ابتکار عمل خود را از دست می دهند

از کارمندانی که دیگر، قدمی برای انجام مسئولیت های جدید بر نمی دارند، آگاه باشید. عدم علاقه ی آن ها، ممکن است نشانگر خستگی شان باشد. راه حل، ایجاد تغییر در روند کاری فرد می باشد. شاید به استراحت احتیاج داشته باشند. آیا اخیراً به مرخصی رفته اند؟ شاید حجم کارشان زیاد بوده و به یک دستیار نیاز داشته باشند.
بعضی افراد، آن قدر مشغول کارهای خود می شوند که قبل از اعتراض انرژی خود را تمام می کنند. ارتباط برقرار کردن با کارمندان در این جا به نفع هر دو طرف خواهد بود. ببینید که حجم وظایف فرد، با توان یک نفر همخوانی دارد یا خیر.

4.ایده ها و عقاید خود را ابراز نمی کنند

آدم ها وقتی شور چیزی در دلشان باشد، به عنوان یک عقیده مطرحش می کنند. به عنوان مثال می توان به اشتیاق نهفته در مباحث دینی و سیاسی اشاره کرد. وقتی چیزی برای یک شخص، اهمیت اش را از دست بدهد، فرد دیگر نه موافقت نشان خواهد داد و نه مخالفت خواهد کرد.
به زبان بدن کارمندانتان در جلسات؛ به عنوان یک علامت شور و اشتیاق دقت کنید. در انگیزه ی آن هایی که در سکوت و بدون انرژی جلسه را به پایان می رسانند تردید کنید.
وقتی روح و جان خود را، وقف کار خود کرده باشید؛ آن قدر کار برایتان مهم خواهد بود که به کسی اجازه ی صدمه زدن به آن را ندهید. اگر موفق به تشخیص این نشانه ها شدید، قبل از ریشه گرفتن به دنبال راه حل بشتابید. تکنیک های مختلف انگیزشی را امتحان کنید، اگر موثر واقع نشد؛ شاید وقت آن است که در تیم خود تجدید نظری به عمل آورید.

منبع: Entrepreneur
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 29 دی 1394
کاملا درسته ممنون

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر