5 عادتی که ضامن شکست شما در زندگی است

5 عادتی که ضامن شکست شما در زندگی است
همه افراد از شکست می‌ترسند، اما تجربه کردن شکست برای افراد اجتناب‌ناپذیر است. درواقع، واکنش شما به شکست است که تفاوت ایجاد می‌کند. در این مقاله، تعدادی از عادت‌هایی که تضمین‌کننده شکست شما هستند را به همراه چند راه‌حل خواهیم گفت.
  • جدیدترین بازی ها
عادات روزانه شما هستند که تعریف می‌کنند شما که هستید. درواقع، شما به‌واسطه فعالیت‌هایی که انجام می‌دهید شناخته می‌شوید. طبق گفته وینستون چرچیل، موفقیت همیشگی نیست، شکست هم کشنده نیست. جرئت ادامه دادن است که محاسبه می‌شود.
اگر درگذشته‌تان شکست‌خورده‌اید، اما هیچ‌وقت پا پس نکشیده‌اید و ادامه دادید، شما قوی‌تر از چیزی هستید که فکر می‌کنید. اگر جدیدا شکست‌خورده‌اید و در حال تصمیم‌گیری برای دست کشیدن از تلاشتان هستید، در تصمیمتان تجدیدنظر کنید. دقیقا همین موانع، مسیر آینده شما را نشان می‌دهد. همیشه راه دیگری وجود دارد که فقط هنوز موفق به پیدا کردن آن نشده‌اید. تلاشتان را ادامه دهید. سعی کنید چرایی و چگونگی گیر افتادن در این شرایط را پیدا کنید و خودتان را از شرایط فعلی که منجر به عقب‌نشینی‌تان می‌شود خارج کنید.
متأسفانه، بسیاری از افراد در انجام کاری که مانع شکستشان شود کوتاهی می‌کنند. در آخر هم، دست از تلاش برمی‌دارند و از رسیدن به رویاهایشان صرف‌نظر می‌کنند و فعالیت بر روی پروژه‌هایی که برایشان اهمیت داشته را قطع می‌کنند. همه این‌ها منجر به این می‌شود که در نارضایتی ناشی از این شکست غوطه‌ور شوند.
همه افراد از شکست می‌ترسند، اما تجربه کردن شکست برای افراد اجتناب‌ناپذیر است. درواقع، واکنش شما به شکست است که تفاوت ایجاد می‌کند. در این تجربه گیر نیفتید، شکست‌های شما نیستند که شخصیت شما را شکل می‌دهند. در این مقاله، تعدادی از عادت‌هایی که تضمین‌کننده شکست شما هستند را به همراه چند راه‌حل خواهیم گفت.

1. عدم وجود برنامه‌ریزی

اگر برای زندگی‌تان برنامه‌ریزی داشته باشید، شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت. این برنامه احتمالا بی‌نقص نیست، اما لازم است که برنامه‌ای وجود داشته باشد. جهان واقعی به افراد ایده آل گرا پاداش نمی‌دهد، اما کسانی که کاری انجام می‌دهند شامل این پاداش خواهند شد. شما باید همیشه به مواردی که می‌خواهید به دست آورید فکر کنید و برای حرکت‌های بعدی‌تان در هرزمانی برنامه‌ریزی کنید. برنامه شما باید کاملا مشخص، قابل اندازی گیری و دارای زمان‌بندی باشد. وجود یک تصویر بزرگ از برنامه‌تان در ذهنتان، می‌تواند شما را برای اجرای آن آماده کند. برنامه‌ریزی مبهم نکنید. اگر برنامه شما قابلیت اندازی گیری نداشته باشد، ممکن است باعث تعلل شما شود. برای کسب نتایج بهتر در زمان کمتر، حتما با برنامه‌ریزی پیش بروید.

2. ترس از آزمودن

شما صددرصد شوت‌هایی را که نزده‌اید، از دست داده‌اید. Wayne Gretzky نمی‌توانست به نحو بهتری این مطلب را ادا کند. تنها درصورتی‌که قدم اول را بردارید، می‌توانید پیشرفت کنید. اولین قدم برای رسیدن به موفقیت، غلبه بر ترس از شکست است. از همین امروز شروع کنید با ترس‌هایتان روبرو شوید و برای انجام کاری که فکر می‌کنید لازم است انجام دهید، اولین قدم که می‌تواند بسیار ساده و ابتدایی به نظر برسد را بردارید. اگر همیشه رویایی داشته‌اید که می‌ترسیدید به سمتش حرکت کنید، هنوز فرصت دارید. پس فرصت امتحان کردنش را از دست ندهید.
به قول Tony Robbins: مهم نیست چقدر اشتباه کنید، یا سرعت پیشرفتتان چقدر کند باشد، شما به‌هرحال از کسانی که هنوز تلاشی را شروع نکرده‌اند جلوترید.

3. منصرف شدن زودهنگام

چقدر در پیگیری اهداف و رویاهایتان در زندگی ثابت‌قدم و باپشتکار هستید؟ یکی از مهم‌ترین رازهای موفقیت، غلبه بر تردیدها و شک‌هایتان است. بسیاری از ما خیلی زود از رویاهایمان دست می‌کشیم و عقب‌نشینی می‌کنیم. هر انسان موفقی که امروزه بشناسید، یک داستان و تجربه از پشتکار و ممارستش برای گفتن دارد. احتمالا داستانی بهتر از داستان آبراهام لینکلن در این زمینه وجود نداشته باشد. از 21 تا 47 سالگی او سرشار از شکست‌های مختلف کاری و تجاری بود. اما بالاخره در 52 سالگی، به‌عنوان رئیس‌جمهور ایالت متحده آمریکا برگزیده شد. تا وقتی‌که بعد از هر شکست پا پس نکشیده‌اید و دارید تلاشتان را ادامه می‌دهید، نمی‌توان نام اتفاقی که افتاده را شکست گذاشت.

4. عدم وجود باور

اگر به کاری که مشغول انجام آن هستید باور نداشته باشید، بالاخره پا پس خواهید کشید. اگر دلیلی برای باور به موفقیت و رسیدن به اهداف یا رویاهایتان ندارید، همه انرژی‌ای که در این راه صرف کرده‌اید به هدر خواهد رفت. باورهای ناخودآگاه شما در تلاشی که برای نیل به اهدافتان انجام می‌دهید، نقش مهمی را بازی می‌کنند. اگر تصوری از موفقیت پیش رویتان نداشته باشید، خودتان را برای ادامه مسیر ترغیب نخواهید کرد. موفقیت شما بستگی به تصمیمتان برای غلبه بر شکست‌ها و خروج پیروزمندانه از آن‌ها خواهد داشت.

5. بهانه‌تراشی

همیشه دلیلی برای عدم انجام یک کار وجود دارد. افراد دائما در حال بهانه‌تراشی هستند که چرا کاری را انجام ندادند. وقتی شما بهانه‌تراشی می‌کنید، به‌سادگی دارید میگویید که کنترل امور را در دست ندارید. اما واقعیت این نیست، درواقع تنها کسی که در جهان کنترل تمام امور شما را در دست دارد، خود شما هستید. این رفتار (بهانه‌تراشی)، توان شما را به‌مرور تحلیل می‌برد.
افراد به دلیل ترس از ناشناخته‌ها به بهانه‌تراشی روی می‌آورند. تعداد دیگری هم از تغییر، طرد شدن و خجالت ناشی از آن می‌ترسند. ترس شما را در محدوده امنتان حبس می‌کند و هیچ اتفاق خارق‌العاده‌ای در این محدوده برایتان نخواهد افتاد. شما می‌توانید بهانه‌تراشی را قطع کنید، اگر یاد بگیرید که چگونه همه نشانه‌های ترس را از زندگی‌تان حذف کنید.
دفعه بعد که مانعی در مقابل حرکت شما ایجاد شد، بهانه‌تراشی نکنید. به آن مانع به‌عنوان یک چالش نگاه کنید، از آن درس بگیرید و راهتان را ادامه دهید. بهانه‌تراشی باعث کاهش اعتقاد و اعتمادبه‌نفس شما می‌شود و تمرکزتان را نیز بر هم میزند. مسلما چنین چیزی خوش‌آیند شما نیست، مخصوصا وقتی‌که هنوز قابلیت‌های زیادی برای ارائه به جهان هستی دارید.

منبع: entrepreneur
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر