5 مساله در مورد آستون مارتین DB11 که شاید ندانید

5 مساله در مورد آستون مارتین DB11 که شاید ندانید
آستون مارتین DB11 نشانگر پیشرفتی بزرگ برای این سازنده ی شناخته ی شده ی ماشین های جی تی است. این ماشین اولین خودروی کاملا جدید کمپانی برای مدتی بسیار طولانی محسوب می گردد و از این نظر دارای اهمیت خاصی است. با ما همراه باشید تا نگاهی نزدیک تر به این ماشین جدید بیندازیم.
  • جدیدترین بازی ها

1.    تقریبا همه ی قسمتهایش کاملا جدید است

چنین چیزی در دنیای آستون مارتین بسیار مهم و جالب است. DB11 جانشین مدل ونکوییش هست که بر روی پلتفرم VH کمپانی ساخته شده بود. شاسی VH برای اولین بار در DB9و در سال 2004 مورد استفاده قرار گرفت. همین موضوع در مورد موتور V12 ماشین نیز صدق می کند. این موتور جایگزین V12 قبلی می شود که در واقع از به هم چسبیدن دو موتور V6 فورد به یکدیگر به وجود آمده بود  و از زمانی که فورد مالک آستون مارتین بود داشت مورد استفاده قرار می گرفت.

2.     در همه جایش از آلمینیوم استفاده شده

شاسی آلمینیومی DB11 هم سبک تر و هم محکمتر از مدل قبلی است. پنل های بدنه اش نیز از آلمینیوم ساخته شده اند. در واقع آستون مارتین می گوید کاپوت این ماشین یکی از بزرگترین قطعات آلمینیوم پرس کاری شده در جهان است. البته وزن این ماشین هنوز اعلام نشده ولی توقع وزنی سبک را نسبت به جثه اش داریم.

3.    موتور آن کوچکتر شده ولی مجهز به توربو است

این موتور 5.2 لیتری دارای طراحی کاملا جدید است. به کمک دو توربوشارژر قدرتی معادل 600 اسب بخار و 516 پاوندفیت گشتاور تولید می کند. قطعا در مدلهای آینده شاهد تولید اعداد بزرگتری هم خواهیم بود.

4.    هم سریعتر و هم کم مصرف تر است

DB11 از قدرتش به خوبی استفاده می کند و از حالت سکون در عرض 3.9 ثانیه به 96 کیلومتر در ساعت میرسد و حداکثر سرعت آن حدود 322 کیلومتر در ساعت است. تکنولوژی Stop-Start موتور و به کار اندازی هوشمندانه ی سیلندرها باعث شده اند که مصرف سوخت آن نیز به میزان قابل توجهی کمتر از گذشته باشد.

5.    در سرعتهای بالا به وسیله ی "اسپویلر مجازی" به زمین فشرده می شود!

این ماشین دارای اسپویلر عقب است، ولی از نوع سنتی اش. در واقع از سیستمی در این ماشین استفاده شده که آستون مارتین "اسپویلر مجازی" می نامد. به این صورت کار می کند که هوا با فشار وارد دو ورودی واقع در زیر ستون های C می شود. سپس از کانالهایی هدایت شده و از خروجی کوچکی در انتهای پشتی ماشین خارج می شود و موجب ایجاد دانفورس می گردد.

منبع: AutoGuide
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر