6 راه دوستی مدیران با کارمندان

6 راه دوستی مدیران با کارمندان
رئیس بودن کافی نیست. شما علاوه بر مدیریت تیم خود، باید با کارمندان و همکاران نیز رابطه خوبی داشته باشید. بهترین مدیران، علاوه بر توانایی‌های مدیریتی، دوستان خوبی برای کارمندانشان هستند. شما هم می‌توانید با همکارانتان رابطه بهتری داشته باشید. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اکثر ما، 40 ساعت از زمان خود را به کار در ادارات می‌پردازیم. پس طبیعی است که در این محیط، دوستانی نیز داشته باشیم.
این دوستان، تنها برای مواقع استراحت و ناهار نیستند، آن‌ها همراهان و همکاران ما هستند. اگر در کار، فردی را نداشته باشید که بتوانید افکار خود را با او در میان بگذارید، با او قهوه‌ای بنوشید و موفقیت خود را به اشتراک بگذارید، پس اوقات خوبی را نخواهید داشت.

اما اگر یک مدیر باشید یا به یک محیط کاری جدید نقل مکان کرده‌اید چه؟ نقش‌ها عوض می‌شوند، اما لازم نیست که با دوستان سابق خود قطع رابطه کنید. شما می‌توانید به عنوان یک مدیر با همکاران سابق خود دوست بمانید و حتی دوستان جدیدی پیدا کنید.

دوست پیدا کردن، تغییر چندانی نکرده است. هنوز هم می‌توانید با رفتار دوستانه، قابل اتکا و خوشایند، دوست پیدا کنید. اما به هر حال، باید به بعضی از جزئیات در محیط کاری دقت کنید تا همچنان به عنوان یک مدیر، رابطه خوبی با دیگران داشته باشید.

خجالتی نباشید

هنگامی که وارد یک محیط کاری جدید می‌شوید، شما یک غریبه هستید و دیگران با هم کمابیش آشنا یا دوست هستند. آن‌ها بیشتر از شما، درباره چگونگی برقراری رابطه با شما نگران هستند.
آیا می‌توانید با آن‌ها کار کنید؟ این کار چقدر سخت خواهد بود؟
از این که به دیگران سلام کنید، خجالت نکشید. به آن‌ها نشان دهید که قبل از هر چیز، شما یک انسان مانند دیگران هستید

ببینید کارمندان به چه علاقه دارند

هر محیطی یک علاقه مشترک دارد که می‌تواند یک تیم فوتبال یا یک شو تلویزیونی محبوب باشد. حتی اگر شما به این موارد علاقه ندارید، حداقل سعی کنید نسبت به آن‌ها اطلاعاتی داشته باشید.

هیچکس از شما درخواست نخواهد کرد که به چیزی که دوست ندارید، ابراز علاقه کنید. مجبور نیستید که از چیزی لذت ببرید. فقط بدانید که دیگران درباره چه چیزی صحبت می‌کنند تا بتوانید آن‌ها را بهتر درک کنید.

به همکاران خود توجه کنید

به جای این که دائما درباره خودتان و برنامه‌تان برای آخر هفته صحبت کنید، ببینید دیگران چه می‌کنند.
درباره خانواده‌شان، سابقه‌شان، مدرسه و پروژه‌های مورد علاقه‌شان سوال کنید.
دیگران دوست دارند درباره خودشان حرف بزنند. به آن‌ها نشان دهید که به زندگی‌شان علاقه‌مندید و او را به خود علاقه‌مند کنید.

با فردی دیگر ناهار بخورید

دفعه بعد که می‌خواهید چیزی بخورید، از همکار خود بخواهید که به شما بپیوندد. حتی اگر قصد خوردن یک لیوان قهوه را دارید.
در این مواقع، داشتن یک همراه بسیار خوب است. می‌توانید کمی با هم گپ بزنید. حتی مجبور نیستید که حتما رسید را بپردازید، اما اگر کسی از شما طرفداری کرده، بد نیست که او را مهمان کنید.

آن‌ها را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

البته این امر بستگی به محیط کاری شما دارد اما خوب است که با همکارانتان در شبکه‌های اجتماعی دوست باشید.
همکارانتان خواهند دید که چه چیزی را به اشتراک می‌گذارید و شما را خارج از محیط کاری خواهند دید. گاهی، دیدن فردی دیگر، در حالت طبیعی، باعث رابطه دوستانه‌ای می‌شود.
همچنین، به عنوان یک مدیر می‌توانید ببینید که کارمندان، چگونه از شرکت شما صحبت می‌کنند.

از رویدادهای کاری نگذرید

در پایان روز شما خسته هستید و دوست دارید در خانه استراحت کنید. اما، هر از گاهی، دعوت همکارانتان را بپذیرید و با هم برای صرف شام بیرون بروید.
این زمان برای ساختن رابطه خوب با کارمندان و داشتن ملاقات‌های کاری بهتر، عالی است. البته هنگامی که شما قرار است رئیس باشید، وقت گذراندن با کارمندان ممکن است کمی دردسرساز شود، پس در انتخاب این زمان‌ها دقت کنید.

شما خواهید دید که این روابط در محیط کاری به نفع شما خواهند بود.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر