6 نشانه شریک تجاری بد

6 نشانه شریک تجاری بد
نیکلاس کول، کارآفرین و مشاور تجاری جوان و موفق، با استفاده تجارب شخصی خود، به ما کمک می‌کند تا ببینیم آیا شریک تجاری مناسبی انتخاب کرده‌ایم یا گرفتار یک رابطه مخرب، چه از نظر شخصی یا حرفه‌ای شده‌ایم. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اساتید من در دنیای تجارت همیشه درباره رابطه با همکاران، استخدامی‌ها، خریداران و یا حتی مشتریان معمولی این عبارت را به من می‌گفتند: «چطور است اول کمی با هم آشنا شویم»

به زبان ساده‌تر، قبل از این که تخته وایت‌بردتان را برداشته، به خود القاب و پوزیشن‌های پر زرق و برق بدهید و برای شرکت خود اسم انتخاب کنید، کمی صبر کنید. آیا واقعا فردی را که قصد دارید با او کاری را آغاز کنید، می‌شناسید؟ او چه چیزی را با خود به ارمغان می‌آورد؟ و مهم‌تر از همه، آیا فکر می‌کنید که احساس شما نسبت به او در پنج سال آینده تغییر خواهد کرد؟

در اینجا، 6 راه برای شناسایی یک شریک تجاری بد، در همان آغاز کار به شما معرفی می‌کنیم و همچنین شما را راهنمایی می‌کنیم که تصمیمات درستی درباره ادامه همکاری‌تان بگیرید.

1. اگر شریک شما به نظر بسیار خوب می‌آید، پس احتمالا به شما دروغ می‌گوید
فردی در زمانی بسیار بسیار دور به من این نکته را گوشزد کرد اما من بارها حرف او را نادیده گرفته و ضربه خوردم، تا معنای آن را به سخت‌ترین شکل ممکن فرا گرفتم.
اگر فردی بیش از حد خوب به نظر می‌رسد، پس به احتمال بسیار زیاد، یک جای کار می‌لنگد. در زمان دانشگاه، من یک شرکت تولید موسیقی راه انداختم و خدمات آن را در تمام دانشگاه تبلیغ کردم. چند هفته بعد، فردی به سراغ من آمد و گفت که از طرف یک خواننده معروف آمده و می‌خواهد به آثار من گوش دهد. من برای او چند آهنگ فرستادم و او به من گفت که تحت تأثیر قرار گرفته است. سپس او به من گفت که در ازای 300 دلار حاضر است مدیر برنامه‌های من باشد و من هم که جوانی 19 ساله بودم، با حماقت تمام، سرمایه خودم را به او دادم و دیگر هیچوقت او را پیدا نکردم.

اگر شما هم از خواندن این داستان به حال من تأسف خوردید، باید درک کنید که من در آن زمان چقدر افسرده شدم.
این درسی بود که به سخت‌ترین شکل یاد گرفتم اما باعث شد تا در آینده تصمیمات هوشمندانه‌تری بگیرم. اگر فردی بیش از حد خوب به نظر می‌رسد، پس حتما در حال گول زدن شماست. بدون ترس این افراد را از خود دور کنید و به کار خود برسید. به خودتان اعتماد کنید.

2. انگیزه‌های پنهانی دارند
هر کسی اهداف خود را در سر دارد. این امر بدی نیست، واقعیت است و باید از آن آگاه باشید. قبل از این که با کسی وارد تجارت شوید، باید از کارهای او باخبر باشید. مشغول چه کاری هستند؟ هدف آن‌ها از کار با شما چیست؟

در برخی موارد، این کار نتیجه بسیار مثبتی دارد. دیگران شرکت‌ها یا شراکت‌های همزمانی را به قصد پیشبرد یکی از تجارت‌هایشان آغاز می‌کنند و این عالی است. اما باید نگران باشید که آیا شراکت شما در وهله اول قرار دارد یا خیر. یا شاید شما قصد ساخت یک امپراتوری را دارید و شریک شما قصد کاری بی‌دردسر.
مهم است که زمینه را بررسی کنید. نه تنها تجارت خودتان بلکه تجارتی که شریک شما شاید به سمت آن کشیده شود. آن‌چه که آن‌ها دارد به شما اطلاعات زیادی درباره آینده خواهد داد.

3. تخصص و تلاش برابر نیستند
شرکای تجاری، مانند شرکای زناشویی، مخالف هم هستند. مردم به دنبال افرادی هستند که آن‌ها را کامل می‌کنند، این هدف اصلی پیدا کردن یک شریک است. شما کسی را می‌خواهید که بتواند کاری را انجام دهد که شما نمی‌توانید یا نمی‌خواهید انجام دهید. اما بسیاری از مواقع، همه چیز به تخصص بازمی‌گردد. فردی در زمینه‌ای تخصص دارد و فرد دیگری در زمینه دیگر. ارزش اصلی در ترکیب این تجارب است.

اما اگر شریک تجاری شما، متخصص نیست، باید از این مسئله آگاه باشید. بین فردی که می‌خواهد مشغول با فردی که می‌داند چه کار می‌کند، تفاوت وجود دارد. این حقیقت است. تلاش و اخلاق کاری نباید نادیده گرفته شود، اما اندازه گرفتن سطح تخصص یا دید خلاقانه کار ساده‌ای نیست.
مخصوصا اگر در یک شراکت 50-50 هستید، مطمئن شوید که فردی که با آن کار می‌کنید، دارای تخصص است. شاید اقرار به این مسئله ساده نباشد، اما مهارت، زمان، نیروی انسانی، این‌ها قابل جایگزینی هستند. چیزی که بیش از همه چیز باارزش است و احتمالا قابل جایگزینی نیست، تخصص است.

4. کار آن‌ها نامتعادل است
نکته منفی مورد فوق این است که باید آگاه باشید که فردی که با آن کار می‌کند چه کاری و چه مقدار کار می‌کند. اگر فردی یک استراتژیست و وظیفه او، ظاهر شدن در شنبه‌ها، قهوه خوردن و ایده دادن است و فرد دیگری یک مجری است و باید 15 ساعت ایده‌ها را اجرا کند، این شراکت نیست.

مخصوصا اگر شما در آغاز کار هستید، هر دو باید وظایف‌تان را انجام دهید و از آن‌ها آگاه باشید. استراتژیست باید کمی هم حسابداری کند، مجری باید به ایمیل‌های مشتریان پاسخ دهد. هر دو طرف باید کارآموز استخدام کنند و هر دو باید ملاقات‌های تجاری را زمان‌بندی کنند. این همکاری بای از آغاز مشخص شود و وظیفه هر کس معین شود و شرکا باید همواره با یکدیگر در تبادل باشند تا مطمئن شوند که به یک اندازه در رشد شرکت‌شان شریک هستند.
در غیر این صورت، نابرابری ایجاد می‌شود و به دنبال خود اختلافات را به همراه می‌آورد.

5. حقیقت را مخفی می‌کنند
هیچ وقت با فردی که با شما، یا حتی خودش صادق نیست، کار نکنید.
این افراد حتی کوچک‌ترین موارد را نیز سرپوشانی می‌کنند. افرادی که مایلید با آن‌ها کار کنید، باید کسانی باشند که با شما صادق‌اند، زیرا این سریع‌ترین و مؤثرترین راه رشد است.

اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید به کسی اعتماد کنید، به معایب آن به اندازه مزایای آن فکر کنید. این معایب ممکن است کوچک باشند و در ابتدا بی اهمیت باشند، اما به یاد داشته باشید که پول عامل تقویت کننده است. هنگامی که سرمایه از در اتاق شما وارد می‌شود، فرد روبروی شما نیز مهم‌تر می‌شود.
اگر کسی درباره موارد کوچیک به شما دروغ می‌گوید، به یاد داشته باشید، قطره قطره جمع گردد...

6. نمی‌توانید تصور کنید که با او رابطه غیر کاری دارید
به نظر من، این آزمون واقعی است که از اساتید خود یاد گرفته‌ام.
در انتهای روز، شما به دنبال شریک تجاری نیستید. شما به دنبال یک عضو خانواده، یک برادر، یک خواهر، یک دوست خوب هستید. شما باید به دنبال کسی باشید که همیشه هوای شما را دارد. فردی که هنگام ناامیدی به شما انرژی می‌دهد و هنگامی که در رویاهای خود غرق شده‌اید، حقیقت را به شما یادآور می‌شود. شما باید با فردی کار کنید که می‌توانید یک هفته را در یک کوهستان با او سپری کنید و خوش بگذرانید و به عنوان یک انسان به او نگاه کنید نه یک ابزار.

اگر فکر می‌کنید که نمی‌توانید با شریک‌تان به سفر بروید، پس او شریک خوبی برای شما نیست.
به یاد داشته باشید که شما زمان بیشتری را با این فرد نسبت به خانواده خود سپری خواهید کرد. تجارت و به خصوص کارآفرینی کاری 24 ساعته است. یک سبک زندگی است. بخشی از وجود شما است.

با افرادی کار کنید که از بودن با آن‌ها لذت می‌برید.
در غیر این صورت، تنها مشغول کار کردن خواهید بود و از کار خود لذت نخواهید برد.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر