7 راه برای خوشحال تر بودن در طول روز

7 راه برای خوشحال تر بودن در طول روز
نیکلاس کول، نویسنده سایت Inc، با استفاده از تجربیات و دانش خود، هفت راه حل ساده را برای خوشحال بودن با ما در میان گذاشته است. او معتقد است که اولین قدم برای خوشبختی، خود آگاهی است. با ما همراه باشید تا یاد بگیریم که انسان خوشحال‌تری باشیم.
  • جدیدترین بازی ها
در فعالیت‌های روزانه‌مان که ناشی از انگیزه و جاه‌طلبی هستند، گاهی بر سر یک دوراهی می‌مانیم. آیا برای موفقیت خود را به آب و آتش می‌زنیم یا قدمی به عقب برداشته و کمی خوشبختی را جستجو می‌کنیم؟ برخی می‌گویند خوشحالی از موفقیت ناشی می‌شود. اگر درست است، پس می‌خواهم آن را به من نشان بدهید.

موفقیت زودگذر است

چیزی که مهم است، احساسی است که در آن نهفته است.

چالش اصلی داشتن هر دوست. آیا ممکن است هم قدرت داشته باشید و هم فروتن باشید؟ می‌توانید هم از درون و هم در بیرون ثروتمند باشید؟ چگونه یک نفر می‌تواند هم در جاده فرساینده تجارت یا مسیر پرسرعت ابتکار باشد و هم آزادی و حق‌شناسی خود را حفظ کند؟

ما بسیار زیاد درباره مزایای این دو مسیر صحبت می‌کنیم، اما هدف ادغام این دو است.

همانطور که به دنبال به دست آوردن اهداف خود هستید، مهم است که از خود بپرسید «چه چیزی واقعا مرا خوشحال می‌کند؟». ایرادی ندارد اگر مسیری که طی می‌کنید، یا شغلی که دارید یا حتی بخشی از فعالیت‌های روزانه‌تان، هدف اصلی شما نباشد. آنچه مهم است مثبت‌اندیشی و افزایش خوشحالی است.

به یاد داشته باشید: خوشحالی، درون شماست. احتیاجی نیست که خوشحالی را پیدا کنید یا به آن برسید و به دست آورید. خوشحالی همیشه در دسترس است. خوشحالی همه جا در کنار شماست. سوال اینجاست چگونه می‌توانید آن را همیشه احساس کنید.


1. نفس بکشید

راه حلی کلیشه‌ای! راه حلی که بسیار درباره آن صحبت شده اما کمتر درک می‌شود. راه حلی که همیشه در تمام مکالمات درباره حضور و خودآگاهی ذکر می‌شود اما کمتر به آن عمل می‌شود.

ببینید که آیا می‌توانید یک نفس عمیق بکشید، یک نفس بسیار عمیق بدون این که اجازه بدهید فکری به ذهن شما خطور کند. دم، بازدم. برای پنج ثانیه. امتحان کنید و تعجب خواهید کرد که ذهن شما چقدر سریع شروع به قانع کردن شما می‌کند که کاری که در حال انجام آن هستید، وقت تلف کردن است و شما کارهای زیادی برای انجام دارید و برای نفس کشیدن وقت ندارید و باید جای باشد و غیره.

از یک نفس ساده شروع کنید و به آن ادامه دهید. نفس کشیدن ریشه خوشحالی، رها کردن استرس و نگران و قبول کردن هر آنچه پیشروی شما است.2. گوش دهید

ناخشنودی زیاد ناشی از گوش ندادن است. ما برای گوش دادن، واقعا گوش دادن مشکل داریم زیرا زمان زیادی را در ذهن خود سپری می‌کنیم. ما به این فکر میکنیم که چه بگوییم، فرد دیگر چه فکر می‌کند، حالات صورتمان چه احساسی را منتقل می‌کنند و غیره.

گوش دادن واقعی این است که از ذهن خود بیرون بیایید و به قلب خود رجوع کنید. گوش دادن، نوعی از بودن است و فضایی را بین شما و فرد دیگر برای شنیده شدن ایجاد می‌کند.

یادگیری گوش دادن یک هنر است. هنری که برای هر دو نفر خوشحالی به ارمغان می‌آورد.3. بنگرید

چشمان ما، فریبمان می‌دهند. ما فراموش می‌کنیم که دنیا را از دریچه منطق می‌بینیم و اجسام را در ذهنمان در جایی قرار می‌دهیم که دنیای اطرافمان را بهتر درک کنیم. نگرش عمیق به چیزی (یا فردی) عمق آن را نشان می‌دهد. و به شما یادآوری می‌کند که حضور داشتن چه لذتی دارد. توضیح بدهیم که منظور از حضور زمانی است که به جای فکر کردن، احساس کنید و زمان شروع به محو شدن می‌کند. این احساس حضور در زمان‌های طولانی کار کردن به راحتی احساس می‌شود. ما خودمان را در کار گم می‌کنیم و زمان بدون این که متوجه شویم، می‌گذرید. این احساس، به تعریفی همان حضور است.

این احساس را بگیرید و در جایی دیگر به کار ببرید. به اطراف خود بنگرید. اما در نگرش خود هدف یا قضاوت یا حتی علاقه‌ای برای درک موضوع خود نداشته باشید.
همانگونه نگاه کنید که یک نقاش نگاه می‌کند.4. احساس کنید

در مدیتیشن، روشی به نام تمرکز دوگانه وجود دارد که شامل تمرین‌های نفس کشیدن همراه با مالش انگشت اشاره با شست شما به منظور ایجاد یک نقطه تمرکز ثانویه است. اگر بتوانید همزمان روی نفس کشیدن خود و حس میان انگشت اشاره و شست خود تمرکز کنید، دیگر جایی برای افکار دیگر در ذهن شما نمی‌ماند و بدون این افکار شما سریع‌تر وارد حالت مدیتیشن می‌شوید.

برای این که از ذهن خود بیرون بیایید و به خوشحالی در لحظه بازگردید، از لمس کردن استفاده کنید. انگشت شست خود را با انگشت اشاره لمس کنید و روی احساسی که به شما می‌دهد تمرکز کنید. مخصوصا در حرفه‌هایی که نیازمند نشستن مداوم جلوی کامپیوتر است، فراموش کردن اهمیت لمس کردن بسیار ساده است.

به عنوان یک انسان، ما نیازمند لمس کردن هستیم. ما نیاز داریم که احساس کنیم و به یاد داشته باشیم که زنده هستیم. و وقتی این امر را به یاد داشته باشیم، بسیار خوشحال خواهیم بود.


5. مزه کنید

در آمریکا، از غذا سواستفاده می‌شود. در بعضی مناطق پیشرفت حاصل شده و کارهای جالبی با مواد غذایی انجام می‌شود اما اکثریت آمریکایی‌ها به غذا به چشم یک مکانیزم اجباری نگاه می‌کنند تا منبع زندگی.

نکته ظریفی درباره توانایی نشستن و لذت بردن از یک وعده غذایی سالم و احساس مزه‌های غذاهای بدون مواد افزودنی و فراوری شده وجود دارد. یک ظرف میوه تازه، یا یک سالاد بزرگ، که به آرامی و به دلخواه خورده می‌شود، به شما فرصت مزه کردن، احساس کردن و به یاد آوردن اهمیت نگه‌داری از بدنتان را می‌دهد.

بخش عظیمی از خوشحالی ما ناشی از بدنمان است. مواظب خودتان باشید.


6. طبیعت

طبیعت برای همیشه بخش مهمی از آن چه هستیم، خواهد بود. استرس، نگرانی، ناخشنودی و غیره، همگی ناشی از مشکلات عمیقی هستند که با مسائل سطحی پوشیده می‌شوند از جمله: «من اضافه حقوق نگرفتم، باید ساعات بیشتری کار کنم، فکر می‌کردم تا الان بازنشسته خواهم شد.» و غیره.

بگذارید داستانی شخصی را با شما در میان بگذارم. وقتی که 19 سال داشتم، 515 کیلومتر را از میان فلوریدا تا خلیج مکزیک، پارو زدم. ما تمام راه را چادر زدیم. برای سی روز، خبری از تمدن نبود. برای 30 روز حمام نکردم. برای سی روز تمام، در میان درختان قضای حاجت کردم. به همراه 12 نفر دیگر، برای یک ماه تمام از دنیای مدرن خارج شدم و در میان طبیعت زندگی کردم.

این تجربه زندگی مرا تغییر داد. تنها 30 روز در طبیعت کافی بود تا ادراک و منبع خوشحالی من به شدت تغییر کند، پس برای اکثریت ما که روزانه گرفتار زندگی مدرن خود هستیم چقدر زمان لازم است؟

زهرزدایی بسیار مهم است. برای پیاده‌روی به یک راه جنگلی بروید. در کنار رودخانه‌ای بشینید و از صدای آب لذت ببرید. چادری بخرید و بروید زیر ستاره‌ها بخوابید. این کارها در شما تأثیر دارد. به شما یادآوری می‌کند که تجربه شما روی زمین، بسیار زیباتر از هر چیزی است که تا کنون به دست آورده‌اید یا هر مقدار پولی است که در بانک دارید.


7. روزانه رویاپردازی کنید

و در پایان، کلید حفظ حس واقعی خوشحالی، عمل کردن به چیزی است که من آن را رویاپردازی روزانه می‌نامم.

خوشبختی واقعی در قلب چیزی است که واقعا دوست دارید. و در این دنیا که هر کس نظر خود را دارد، گاهی سخت است که به یاد بیاورید نظر شما چیست.

برای اینکه دیدگاه خاص خود را حفظ کنید، باید تمرین کنید. باید درک کنید که خوشحالی حقیقی که من از آن سخن می‌گویم، دنبال کردن توقعات افراد دیگر از آن چه آن‌ها از شما می‌خواهند باشید، فکر کنید، احساس کنید، بگویید یا انجام دهید، نیست.

باید برای خودتان کاری کنید. و وقتی که این کار را انجام دادید، وقتی که رویای خود را زندگی کنید، هر روزه، حتی برای 15 دقیقه، 15 دقیقه روی میز خود نقاشی کنید یا آهنگ بنوازید یا بنویسید یا ببافید یا چیزی بسازید یا طراحی کنید، شما وارد واقعی‌ترین قسمت از خودتان می‌شوید. قسمتی که می‌خواهد کاری را انجام دهد بدون این که دلیلی لازم داشته باشد. قسمتی که می‌خواهد شما بازی کنید، کشف کنید و مهم‌تر از همه خوشحال باشید.


منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر