7 روش برای کسب احترام بیشتر

7 روش برای کسب احترام بیشتر
از ضروری ترین امور برای کسی که در مقام رهبری یک مجموعه جای دارد، این واقعیت است که باید مورد احترام باشد. اما احترام گرفتنی نیست و بایستی آن را کسب کرد. تیم کاری شما ممکن است به عادت های کاری، ذکاوت و قابلیت های شما احترام بگذارد، اما احترام مقوله ای پیچیده تر از این حرف هاست.
  • جدیدترین بازی ها
از ضروری ترین امور برای کسی که در مقام رهبری یک مجموعه جای دارد، این واقعیت است که باید مورد احترام باشد. اما احترام گرفتنی نیست و بایستی آن را کسب کرد. تیم کاری شما ممکن است به عادت های کاری، ذکاوت و قابلیت های شما احترام بگذارد، اما احترام مقوله ای پیچیده تر از این حرف هاست.

هر وقت به عنوان یک انسان، احترام کارکنان خود را بدست آوردید؛ می توان گفت که برنده ی بازی شمایید.
http://rudrasofttech.com/rockying/art/Picture/give%20respect%20take%20respect.jpg
حال چند نکته که می تواند جهت کسب احترام بیشتر به کمک ما بیاید:

1.مهربان و دلسوز باشید


سعی کنید از همسر و فرزندان خود گرفته تا همکار ها و هر کسی که در طول روز ملاقات می کنید؛ با نزاکت برخورد کنید. گفتن این حرف از عمل کردن به آن آسان تر است؛ مخصوصاً وقتی روز خوبی را سپری نکرده باشیم. اما اگر شما می خواهید که دیگران به شما احترام بگذارند، طبیعیست که دیگران هم همین انتظار را از شما داشته باشند. احترامی را که به دنبال آن هستید، خود به بقیه بورزید. در فروشگاه را برای نفر پشتی خود در را باز نگه دارید، با راننده های تازه کار مدارا کنید، اگر کسی در سوپرمارکت با یک قلم جنس پست سرتان منتظر بود به او اجازه دهید جلوتر از شما برود... خلاصه از لبخند، لطفاً و تشکر تا می توانید استفاده کنید؛ از دیدن نتایج این اعمال، متعجب خواهید شد.

2.مودبانه رفتار کنید


اعمال ناشایست از قبیل بد نگاه کردن، وسط حرف دیگران پریدن، غیبت کردن و خیره شدن بیش از اندازه به گوشی موبایل؛ را از رفتار خود حذف کنید. این شکل رفتارهای مخرب، صدمه ای به روابط وارد می کند که شاید دیگر برگشت پذیر نباشد. محیط  کاری سرشار از احترام متقابل پرورش دهید. همه لیاقت شنیده شدن را دارند، حتی اگر مخالف عقاید و ایده های ما باشند. خودتان را وقتی مشکلی رخ می دهد و حرفی برای گفتن دارید در نظر بگیرید، همان رفتاری که توقع دارید در قبال شما صورت پذیرد را انجام دهید.

3.شنونده ی خوبی باشید


گوش دادن، یک فرایند منفعلانه نیست؛ سعی کنید تفکرات و ایده های موجود در ذهنتان را از ذهن خارج کرده و بصورت جدی گوش بسپارید. اغلب در گفت و گوهای امروزی صحبت های طرف مقابل، باعث تبلور تفکرات شنونده شده و در نتیجه شنونده داستان خودش را در همان زمینه و با همان ساختاری که گوینده بیان کرد؛ تحویل گوینده می دهد. به جای بازگویی ماجراهای خودتان، از گوینده سوالاتی بپرسید که او احساس کند می تواند راحت تر با شما سخن بگوید. وقتی مهارت های شنود موثر را تمرین کنید، به اطرافیان خود احساس مهم بودن و اعتبار می بخشید.

4.در دسترس باشید


آدم هایی که همیشه در زمان های سختی، آماده ی کمک کردن هستند؛ مورد احترام زیادی قرار می گیرند.اگر در گذشته از فرصت هایی که ممکن باشد کسی به یاری شما نیاز داشته باشد استفاده غفلت می کردید، امروز از این فرصت ها استفاده کنید. حتی قبل از این که از شما درخواست کنند، مسئولانه دست به کار شوید. ببینید در طول روز چند بار می توانید در حق دیگران مفید باشید.

5.عذر بیجا و بهانه نیاورید


اساس اعمالی که ما انجام می دهیم در انتخاب های ما نهفته است، انتخاب هایی که آثار مختلفی با خود به همراه دارد.با پذیرفتن نتایج اعمال خود، مالک بی چون و چرای افعال خود باشید. اگر دیر رسیدید به خاطر این است که زمان خود را درست مدیریت نکردید. اگر کاری را تمام نشده دارید، احتمال زیاد به این دلیل است که در زمان اجرا، تمرکز کافی نداشتید و یا مشغول کارهایی که هیچ ربطی به موضوع نداشته اند بودید. اشتباهات خود را بپذیریم و به جای ساکن ماندن در اشتباهات، از آن عبور کنیم و به دنبال فرصت برای انجام کارهای به مراتب مهم تر باشیم.

6.خشم را رها کنید


عصبانی و کینه ای بودن به کسی جز خودتان آسیب وارد نمی کند. به خود اجازه بدهید فقط برای لحظاتی خشمگین بمانید و بعد در صورت امکان مشکل را برطرف کنید؛ در غیر این صورت به کل موضوع پشت کنید. ماندن در باتلاق خشم، نه تنها هیچ کمکی نمی کند بلکه باعث ایجاد استرس می شود. استرس نیز با خود تشویش واقسام مشکلات پزشکی، همراه می آورد. هیچ کسی کامل نیست و همه ی ما، وقت به وقت مرتکب خطاهایی می شویم. به خود و دیگران اجازه ی بهبود یافتن بدهید. بر بخش های مثبت یک هدف نو تمرکز کنید. ببخشید و بعد فراموش کنید.

7.از تغییر کردن نترسید


یک دندگی کسی را به جایی نمی رساند. فرایند تکامل انسان بر اساس تغییر شکل می پذیرد. برای بزرگ تر شدن هیچ وقت دیر نیست؛ مهارت های جدید کسب کنید، فعالیت های جدید را امتحان کنید، در واکنش های همیشگی خود تجدید نظر کنید و فراموش نکنید که در راه بهتر شدن، به خود تبریک بگویید.
منبع: Entrepreneur
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان چهارشنبه 23 دی 1394
قبل از احترام و مهم تر از اون ، به نظرم محبوبیت یک رهبره. افرادی هستند در مجموعه ها که به شدت مورد احترامند اما به خاطر اینکه محبوب افراد نیستند ، تیم موفقی ندارند.
نقدستان :صحیح می فرمایید، البته اگر تعارف و تظاهر به احترام هم، احترام حساب شود. وگرنه معمولاً آن هایی که واقعاً مورد احترام ما می باشند، از میان شخصیت های محبوب ما خواهند بود.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر