7 نشانه یک مدیر برجسته

7 نشانه یک مدیر برجسته
آیا از رئیس خود راضی هستید؟ آیا می‌دانید که رئیس شما چگونه عملکردی دارد؟ برای این که یک مدیر برجسته را شناسایی کنید، کافی است یکی از این 7 نشانه را در آن‌ها مشاهده کنید. اگر رئیس شما یکی از این نشانه‌ها را دارد، قدر او را بدانید. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
ریاست کار سختی است.
در پایان روز، همه چیز بر دوش مدیران است. آن‌ها هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند. بابت عملکرد کارمندانشان مطمئن می‌شوند و حقوق آنان را پرداخت می‌کنند.
اگر شما رئیسی دارید که یکی از نشانه‌های ذکر شده در این مقاله را دارد، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را با او در میان بگذارید. آن‌ها شایستگی این را دارند که ببینند که شما قدر زحماتشان را می‌دانید.

مدیران برجسته این نشانه‌ها را دارند.
1. از اوضاع شما باخبر می‌شوند
آیا پیش آمده که روز بدی را پشت سر گذاشته‌اید و سپس رئیس‌تان از شما می‌پرسد «هی، حالت خوبه؟» به این فکر کنید که با وجود تمام مسائلی که ذهن آن‌ها را درگیر کرده، حال شما، کارمندشان را می‌پرسند و نگران شما هستند.

2. شما را به اهداف غیر حرفه‌ایتان تشویق می‌کنند
مدیران برجسته می‌دانند که شما در بهترین حالت ممکن است از کار خود لذت ببرید، اما هدف نهایی شما، کارمند بودن نیست. هر فردی سرگرمی‌های خود را دارد و دوست دارد اوقات فراغت خود را به گونه‌ای پر کند. مدیران برجسته این مسئله را می‌دانند و شما را تشویق می‌کنند تا به همان اندازه که وظایف خود را انجام می‌دهید از اوقات فراغت خود و فعالیت‌های جانبی‌تان نیز لذت ببرید.

3. به شما این احساس را القا می‌کنند که نظرتان اهمیت دارد
حتی اگر شما از مهره‌های مهم شرکت‌تان نباشید، یک رئیس برجسته، همیشه مطمئن می‌شود که کارمندش احساس مهم بودن داشته باشد. آن‌ها پروسه‌ای را به کار می‌گیرند که هر کسی بتواند نظر خود را بیان کند و احساس کند که نظرش شنیده شده و مورد توجه قرار می‌گیرد. مدیران برجسته می‌دانند که گاهی ممکن است افرادی که نقشی عادی دارند، بهترین دیدگاه را داشته و ایده‌های جالب ارائه دهند.

4. دستاورد بزرگ و کوچک به یک اندازه برای‌شان اهمیت دارد
برخی مدیران تنها دستاوردهای بزرگ را مورد توجه قرار می‌دهند. اما یک مدیر عالی می‌داند که یک دستاورد کوچک، ممکن است برای عده‌ای اهمیت زیادی داشته باشد و از آن به اندازه دستاوردهای بزرگ، قدردانی می‌کنند.

5. برای آموزش وقت می‌گذارند
مدیران عالی می‌دانند که اگر چیزی را که از کارمندشان خواسته‌اند، تحویل نگرفته‌اند، پس کارمند آن‌ها، دستورالعمل‌های لازم را به خوبی متوجه نشده است. مدیران برجسته برای آموزش نکات ضروری وقت می‌گذارند و مطمئن می‌شوند که تمام اعضای تیم‌شان، در کنار هم موفق هستند.

6. حرف و عمل آن‌ها یکی است
برخی مدیران تنها حرف می‌زنند اما اقدام زیادی از آن‌ها نمی‌بینیم. مدیران برجسته، الگو هستند، اگر حرفی می‌زنند، به آن عمل می‌کنند. این اقدام از آن‌ها یک مدیر شگفت‌انگیز می‌سازد زیرا حرف آن‌ها، الگوی روزانه آن‌ها است.

7. باعث پیشرفت دیگران می‌شوند
و در پایان، مدیران برجسته، باعث بهتر شدن عملکرد اطرافیان‌شان نیز می‌شوند. آن‌ها روی کارمندان و همکارانشان سرمایه گذاری می‌کنند، به آن‌ها این فرصت را می‌دهند که آموزش ببینند، پیشرفت کنند و موفق شوند. مدیران عالی باعث پیشرفت دیگران می‌شوند و به آن‌ها کمک می‌کنند تا به اهداف‌شان دست پیدا کنند.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر