8 نشانه یک کارمند استثنایی

8 نشانه یک کارمند استثنایی
ما کارمندان خوبی را می‌شناسیم. عده‌ای را نیز می‌شناسیم که عالی هستند. اما تعداد بسیار کمی را پیدا می‌کنیم که واقعا استثنایی هستند. در اینجا به شما می‌گوییم که چگونه این افراد استثنایی را شناسایی کنید. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
همه ما می‌توانیم یک کارمند عالی را شناسایی کنیم. چنین کارمندی قابل اعتماد، فعال، سخت‌کوش، یک رهبر خوب و یک مرید خوب است. این فرد دامنه گسترده‌ای از مهارت‌هایی را در اختیار دارد که ساده تعریف می‌شوند اما به سختی پیدا می‌شوند.
اما بعضی از کارمندان، استثنایی هستند. آن‌ها مهارت‌هایی دارند که در هنگامی ارزشیابی عملکرد به حساب نمی‌آیند اما روی عملکرد خودشان، افراد اطرافشان و شرکتی که در آن کار می‌کنند، تأثیر زیادی دارند.

در اینجا، هشت ویژگی چنین کارمندان استثنایی را بررسی می‌کنیم:

1. آن‌ها فراتر از شرح وظایف‌شان می‌اندیشند.

هر چقدر که یک کمپانی کوچک‌تر باشد، اهمیت بیشتری دارد که کارمندان بتوانند فکر کنند، خود را با تغییر اولویت‌ها مطابقت دهند، و فارغ از نقش و مکانی که دارند، هر کاری که لازم باشد، انجام دهند.
وقتی که سفارش یک مشتری ویژه در خطر باشد، کارمندان استثنایی بدون آنکه که مورد خطاب قرار گیرند، مشکل را شناسایی می‌کنند و بدون آنکه به آن‌ها دستور داده شود در صدد حل آن‌ برمی‌آیند، حتی اگر، مخصوصا اگر که این کار وظیفه آن‌ها نباشد.

2. دارای ویژگی‌های بعضا عجیب و متفاوتی هستند...

بهترین کارمندان اغلب کمی با دیگران تفاوت دارند: آن‌ها کمی اکسنتریک هستند، گاهی سرپیچی می‌کنند و حتی از غیرعادی بودن خود خوشحال هستند. آن‌ها، البته از نوع مفید، کمی عجیب به نظر می‌رسند. خصایص شخصیتی غیر عادی باعث تنوع می‌شوند، کار را سرگرم کننده می‌کنند، و تیمی بی رنگ و رو را تبدیل به تیمی با ذوق و قریحه می‌کنند.
افرادی که از متفاوت بودن، ابایی ندارند، معمولا تمایل به شکستن خط قرمزها و چالش وضعیت موجوود دارند و اغلب بهترین ایده‌ها را ارائه می‌دهند.

3. و البته حد و حدود خود را می‌دانند.

یک شخصیت غیرعادی بسیار سرگرم‌کننده است، اما همیشه اینگونه نیست. وقتی که یک چالش بزرگ پدیدار و وضعیت نگران کننده و تنش‌زا می‌شود، بهترین کارمندان شخصیت غیرعادی خود را کنار گذاشته، و کاملا با تیم هماهنگ می‌شوند.
کارمندان استثنایی تفاوت میان خوش‌گذارنی و جدیت را می‌دانند. می‌دانند که چه زمانی سرکش و چه زمانی مطیع باشند؛ چه زمانی شما را به چالش بکشند و چه زمانی با تیم همکاری کنند.
حفظ تعادل بین این دو سو کار سختی است و تنها عده کمی در این امر موفق می‌شوند.

4. از دیگران در جمع ستایش می‌کنند...

ستایش توسط رئیس حس خوبی دارد و ستایش توسط همکار حتی حس بهتری دارد، مخصوصا که اگر کسی که شما برای او احترام زیادی قائل هستید، شما را ستایش کرده باشد.
کارمندان استثنایی، تلاش‌های دیگران را متوجه می‌شوند و از آن‌ها قدردانی می‌کنند، مخصوصا زمانی که در جمعی باشند که کلام آن‌ها اعتبار داشته باشد.

5. و به صورت شخصی اعتراض می‌کنند.

ما همه کارمندانی می‌خواهیم که ایرادات را شناسایی کنند، اما گاهی بهتر است برخی مشکلات به صورت خصوصی مطرح شوند. کارمندان عالی تمایل بیشتری به مطرح کردن مسائل بحث‌برانگیز در جمع دارند زیرا عملکرد آن‌ها باعث آزادی‌شان در بیان عقایدشان است.
کارمندان استثنایی، قبل یا بعد از یک جلسه به سراغ شما آمده تا مسائل حساس را بررسی کنند، زیرا می‌دانند که مطرح کردن این مباحث در یک جلسه ممکن است باعث ایجاد مشاجره و حاشیه شود.

6. زمانی که دیگران ساکت هستند، سوال می‌پرسند.

برخی کارمندان برای صحبت کردن در جلسات دودل هستند. برخی حتی هنگام صحبت‌های خصوصی نیز دودل هستند.
یک بار کارمندی از من سوالی درباره اخراج‌های احتمالی پرسید. پس از جلسه به او گفتم «چرا در این باره سوال کردی؟ تو می‌دانستی که جریان چیست.» او پاسخ داد «من می‌دانم، اما بسیاری دیگر بی‌خبر هستند و از سوال پرسیدن بیم دارند. با خود فکر کردم که بهتر است جواب را از شما بشنوند.»
کارمندان استثنایی ذاتا درباره افراد اطراف خود احساس نگرانی می‌کنند، و هنگامی که دیگران دچار تردید هستند، برای سوال پرسیدن یا مطرح کردن یک موضوع مهم پیشقدم می‌شوند.

7. آن‌ها دوست دارند تا اشتباه دیگران را نشان دهند.

خود انگیزش اغلب ناشی از علاقه به اثبات اشتباه افرادی است که دچار سوظن هستند. زنی که مدرک دانشگاهی ندارد، یا مردی که به او گفته شده فاقد ظرفیت‌های رهبری است، اغلب از اشتیاقی برخوردار است تا به دیگران ثابت کند که اشتباه می‌کنند.
تحصیلات، هوش، استعداد و مهارت بسیار مهم هستند، اما انگیزه، عامل حیاتی است. کارمندان استثنایی با عاملی عمیق‌تر و شخصی‌تر از انجام کارشان به نحو احسن، انگیزه می‌یابند.

8. آن‌ها همیشه در حال اکتشاف هستند.

برخی افراد به ندرت راضی هستند و دائما در حال تلاش برای بهبود چیزی مانند کار دوباره روی برنامه زمانی، تنظیم یک پروسه یا اصلاح یک جریان کاری هستند.
کارمندان خوب، یک پروسه را دنبال می‌کنند. کارمندان عالی، یک پروسه را اصلاح می‌کنند. کارمندان استثنایی راهی پیدا می‌کنند که یک پروسه را دوباره‌سازی کنند، نه تنها به این دلیل که از آن‌ها چنین انتظاری می‌رود... بلکه این چیزی است که خودشان می‌خواهند.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر