9 حرکت اشتباه در زبان بدن

9 حرکت اشتباه در زبان بدن
احتمالا شما هم در مصاحبه‌های کاری زیادی شرکت داشته‌اید. اما بد نیست بدانید که در کنار رعایت زبان گفتاری، باید زبان بدن مناسبی داشته‌ باشیم؛ چراکه تاثیر بد با استفاده از زبان بدن نامناسب، می‌تواند شانس داشتن یک گفتگوی خوب و سازنده را به سرعت از شما بگیرد. با ما و 9 حرکت غلط در زبان بدن همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شاید متوجه این موضوع نشوید، اما باید بدانید که اشتباه در حرکات و رفتار غیرزبانی، حتی می‌تواند از اشتباهات عمدی و زبانی نیز تاثیر مخرب‌تری داشته باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که بین 60 الی 90 درصد از برقراری ارتباط ما با دیگران، به‌صورت غیرکلامی است؛ موضوعی که بار دیگر استفاده از زبان بدن مناسب را به ما یادآور می‌شود.

پس شکی نیست که در برخورد اول با یک نفر، نحوه ارائه شما بسیار مهم و حیاتی است. دقایق اولی که یک فرد تازه را می‌بینید، برای شما اهمیت بسیار زیادید دارد؛ چراکه گذاشتن یک تاثیر خوب بر روی این فرد، می‌تواند به داشتن یک رابطه کاری جدید و موفقیت ختم شود. آیا شما هم در برخورد با دیگران – و به‌کارگیری زبان بدن خود – در حال ارسال پیام درستی به مخاطبتان هستید؟ آیا از چنین موضوعی اطمینان دارید؟

در ادامه، با 9 حرکت اشتباه در زبان بدن آشنا می‌شوید که انجام آن‌ها در بین برقراری یک دیدار، می‌تواند اعتبار و شخصیت شما را به‌صورت بسیار بدی جلوه بدهد.

1.    هنگامی که درحالت نشسته، پشت خود را صاف می‌کنید، بسیار محکم و استوار می‌نشینید و شانه‌های خود را بالا نگه‌ می‌دارید، بسیار مقید و آسیب‌پذیر به‌ نظر می‌رسید. بهتر است در هنگام نشستن – یا حتی حضور در هر حالت دیگری – تلاش کنید تا آرام و البته راحت باشید.

2.    هنگامی که در بین انجام یک مکالمه با فرد مقابل، بدن خود را به سمت دیگری قرار بدهید – رو به مکان دیگری باشید – این موضوع به فرد مقابل اعلام می‌کند که شما به‌خوبی درگیر صحبت و مکالمه نشده‌اید؛ چیزی که باعث بی‌احترامی به فرد مقابل می‌شود. پس بهتر است بدن خود را به سمت فردی که با آن صحبت می‌کنید نگه دارید.

3.    دور شدن از فرد مقابل در یک مکالمه رودررو، این فکر را در ذهن فرد مقابل ایجاد می‌کند که شما به بحث گوش نمی‌دهید. پس بهتر است در کنار فردی باشید که با آن صحبت می‌کنید تا با انجام این کار، به او اطمینان بدهید که در حال گوش کردن به صحبت هستید.4.    هنگامی که بازوها یا پاهای خود را به یکدیگر گره می‌زنید، به فرد مقابل این پیام را می‌رسانید که با مکالمه و صحبت‌های او موافق نیستید یا حداقل تمایلی به گوش کردن آن‌ها ندارید. پس بهتر است پاها یا بازوهای خود را گره نزنید تا ثابت کنید به‌خوبی وارد بحث شده‌اید.

5.    هنگامی که در صحبت کردن از ژست‌های حرکتی – مثل به کار بردن دست‌ها‌ - استفاده نمی‌کنید، اعتبار مطالبی که بیان می‌کنید در نگاه شنونده پایین می‌آید. پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که از دستان خود به‌خوبی و البته در مواقع درست استفاده کنید.

6.    ضعیف دست دادن، این پیام را به فرد مقابل می‌رساند که شما در دیگر مواقع نیز انسانی ضعیف هستید؛ موضوعی که اکثر فعالان در کسب‌وکارهای مختلف، نمی‌خواهند آن را به فرد مقابل منتقل کنند.


7.    مورد دیگر، عدم برقراری ارتباط چشمی با فرد مقابل است. هرچه کم‌تر به چشمان فرد مقابل نگاه کنید، بیشتر این پیام را به آن‌ها می‌رسانید که به حرف‌های زده شده توسط آن‌ها علاقه‌مند نیستید. البته به یاد داشته باشید که برقراری بیش از اندازه ارتباط چشمی، می‌تواند بسیار بد باشد.

8.    اگر بیش از اندازه پلک بزنید، این پیام را به فرد مقابل می‌رسانید که در مکالمه صورت گرفته، احساس راحتی نمی‌کنید. پس بهتر است مراقب چشمان خود باشید!

9.    اگر با سرعت زیادی صحبت کنید، به‌ نظر می‌رسد که استرس دارید. یک‌نفس عمیق بکشید و آرام‌تر صحبت کنید.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (3 عدد)

ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 9 آذر 1395
عالی بودش من مقاله های زیادی از زبان بدن خوندم از دکتر مازیار میر هم زیاد شنیدم به سایتشون سر زدم واقعا مطلبای مفیدی گذاشته بودن خوندنش ضرر نداره اینم سایتشون

ثبت پاسخ مهمان سه شنبه 9 آذر 1395
عالی بودش من مقاله های زیادی از زبان بدن خوندم از دکتر مازیار میر هم زیاد شنیدم به سایتشون سر زدم واقعا مطلبای مفیدی گذاشته بودن خوندنش ضرر نداره اینم سایتشون

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر