9 کار جالب که می‌توانید با کورتانا انجام دهید

9 کار جالب که می‌توانید با کورتانا انجام دهید
همانطوری که می‌دانید دستیار دیجیتال شخصی سخنگو مایکروسافت موسوم به Cortana یکی از بهترین بخش‌های ویندوز 10 است. این دستیار شخصی تنها برای ارجاع به موتورجستجو بینگ نیست و کارهای بسیار بیشتزی انجام می‌دهد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اگر از کاربران ویندوز 10-نسخه موبایل و دستکتاپ- باشید، احتمالا می‌دانید که دستیار شخصی Cortana می‌تواند کارهای زیادی انجام دهد؛ از برنامه‌ریزی برای قرارهای ملاقات بگیرید تا ایجاد هشدار و گفتن جک‌های جالب! این موارد تنها تعدادی از استعدادهای پنهان Cortana هستند. ما در ادامه قصد داریم 9 استعداد کمتر شناخته‌شده Cortana را معرفی کنیم تا بتوانید از آنها در ویندوز 10 استفاده کنید.

1. محاسبه ارقام

آیا به یک محاسبه سریع نیاز دارید؟ Cortana می‌تواند معادلات ساده را برای شما به آسانی حل کند. برای اینکار کافیست تا با بیان جمله‌هایی "Hey Cortana, what's 35 times 22 plus 861 minus 4?" به صورت صوتی یا تایپ کردن به جواب سوال خود برسید.

2. تبدیل واحد

 بدون‌شک این کار را می‌توانید در موتور جستجو گوگل نیز انجام دهید، اما تا وقتی دستیاری به هوشمندی Cortana دارید چرا باید زحمت خارج شدن از دسکتاپ را به خود بدهید؟ برای تبدیل واحد با بیان جمله "What is 260 euros in dollars?" یا تایپ کرد در نوار جستجو می‌توانید این کار را انجام دهید. البته امکان تبدیل واحدهای دیگر مانند حجم و وزن نیز وجود دارد.

3. اجرای یک برنامه

Cortana قابلیت اجرای برنامه‌های نصب‌شده روی کامپیوتر را نیز دارد، تنها کافیست با بیان جمله «launch» و سپس نام برنامه یا بازی مانند Fallout 4، برنامه موردنظر را اجرا کنید. البته امکان باز کردن وب‌سایت با استفاده از دستور وجود دارد، برای مثال با بیان جمله «open naghdestan.com» کورتانا وب‌سایت نقدستان را در مرورگر پیش‌فرض باز می‌کند.

4. کنترل پخش موسیقی

با استفاده از دستورات صوتی مانند «pause»، «resume»، «Next track» و «previous track» موسیقی در حال پخش را به سادگی کنترل کنید. البته اگر از اپلیکیشن Groove Music برای گوش دادن به موسیقی استفاده می‌کنید، کورتانا در اینجا می‌تواند کمک بهتری باشد و حتی آهنگ خواننده موردعلاقه شما را پخش کند.

5. نوشتن و ارسال ایمیل

حتی برای نوشتن و ارسال ایمیل نیازی به تایپ کردن ندارید، کورتانا می‌تواند مانند منشی شما عمل کند. با بیان دستور صوتی «write an email» و سپس اعلام نام فرد موردنظر و پیغام موردنظر، ایمیل خود را ارسال کنید. در صورتی که قصد اضافه کردن موارد اضافی مانند تصویر به ایمیل داشته باشید، کورتانا اپلیکیشن Outlook را اجرا خواهد کرد.

6. پیدا کردن تصاویر

آیا دنبال تصاویری هستید که هفته گذشته با استفاده از گجت همراه خود گرفته‌اید؟ تنها کافیست جمله «search pictures from last week» را بیان یا تایپ کنید و کورتانا این تصاویر را برای شما پیدا می‌کند و نمایش می‌دهد. شما می‌توانید اینکار را برای ویدیو و سایر فایلها نیز انجام دهید و امکان محدود جستجو با استفاده از تاریخ و زمان‌های خاص نیز وجود دارد.

7. فعال کردن Airplane Mode

حتی برای فعال کردن Airplane Mode نیازی به جستجو در تنظیمات ویندوز 10 ندارید، کورتانا با استفاده از دریافت دستور صوتی «turn on Airplane Mode» می‌تواند تمام شبکه‌های بی‌سیم را غیرفعال کند. به نظر می‌رسد کورتانا تنها امکان دستکاری همین مورد را دارد و احتمالا در آینده موارد بیشتری اضافه شود.

8. بازی

حوصله‌تان سر رفته است؟ می‌توانید با کورتانا بازی‌هایی را انجام دهید، برای مثال با بیان دستور صوتی «rock, paper, scissors» می‌توانید سنگ-کاغذ-قیچی بازی کنید. البته می‌توانید بازی حدس فیلم را نیز با دستور صوتی «play the movie game» انجام دهید.

9. آواز خواندن

کورتانا می‌تواند برای شما آواز بخواند! این یکی از موارد بسیار جالبی است که در کورتانا امکان انجام آن وجود دارد. تنها کافیست با استفاده از دستورات «sing me a song»، «sing me a lullaby» و یا «what does the fox say?» استعداد خوانندگی کورتانا را آزمایش کنید.

در همینجا 9 استعداد کمتر شناخته شده کورتانا به پایان می‌رسد. امیدواریم از این ویژگی‌های جالب در استفاده‌های بعدی خود از کورتانا استفاده کنید، اگر استعدادهای دیگری از کورتانا می‌شناسید که در این مقاله وجود ندارند با ما این موارد را به اشتراک بگذارید.
منبع: CNET
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان شنبه 12 تیر 1395
من بیشتر چیزهایی رو ک بهش میگم تو اینترنت سرچ میکنه این بازی هایی که گفتید و اواز خواندن رو واسه من انجام نمیده حتی بعضی وقتا که بهش میگم جوک بگه یا برنامه ای رو باز کنه تو نت سرچ میکنه چیکار کنم؟

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر