ACE CAD Digimemo A402قلم نوری ACE CAD مدل Digimemo A402

  • ACE CAD Digimemo A402 - قلم نوری ACE CAD مدل Digimemo A402
  • برند: متفرقه - Miscellaneous
  • مدل:

    Digimemo A402

  • رنگ : مشکی
مشخصات فنی:ابعاد: 12 × 245 × 336 میلی‌متر - وزن: 660 گرم - نوع اتصال: باسیم از طریق رابط USB - محدوده فعال: 210 × 279 - دارای 4 عدد باتری از نوع باتری نیم‌قلمی (AAA)
هرآنچه را که با خودکار جوهری روی کاغذ معمولی نوشته می شود، می‌توان در حافظه داخلی این دستگاه با فرمت گرافیکی دلخواه ذخیره کرد. این دستگاه به صورت کاملا مستقل و بی نیاز به اتصال به کامپیوتر کار می کند و برای استادهای دانشگاه و دانشجویان، مدیران، بازرگانان، پزشکان و مشاغل مرتبط با یادداشت برداری مناسب است. شما می‌توانید روی یک برگ کاغذ کاملا عادی و معمولی مطالب مورد نظرتان را بنویسید و هم‌زمان با عمل نوشتن، دست‌نوشته شما در حافظه داخلی دستگاه به‌صورت دیجیتالی ذخیره می‌شود. این وسیله یک دفترچه یادداشت دیجیتالی است که در ظاهر هیچ تفاوتی با یک دفتر ساده و معمولی ندارد. این دفترچه‌ی ساده را می‌توانید به جلسه، سمینار، کلاس درس، خیابان، کارخانه یا هر محل دیگری ببرید. این دستگاه سبک‌وزن است و به علت داشتن حافظه داخلی، هیچ نیازی به همراه بردن کامپیوتر و لپ‌تاپ نخواهید داشت. پس از رسیدن به منزل یا محل کارتان می‌توانید دستگاه را توسط کابل USB به کامپیوترتان وصل کنید و فایل‌های ذخیره شده را به کامپیوترانتقال دهید.
از نکات مثبت این دستگاه می‌توان به قابلیت استفاده از کاغذ معمولی استاندارد (سایز A4) اشاره کرد. استفاده از این وسیله برای کاربرانی که خط نگارشی غیر انگلیسی (فارسی، عربی، چینی و ...) دارند، مزیت‌های فراوانی را به همراه خواهد داشت. این دستگاه دارای یک نرم افزار OCR (تشخیص نوری کاراکترها) انگلیسی است که می‌تواند متن دست نوشته را به تکست قابل ویرایش تبدیل کند. البته همان‌طور که گفته شد، این قابلیت تنها برای زبان انگلیسی فعال شده‌است.
این دفتر یادداشت دیجیتالی بصورت آنلاین و در اتصال به پورت USB کامپیوتر هم کار می‌کند و کاربردی مشابه یک قلم نوری دارد که برای نوشتن یادداشت در برنامه های اتوماسیون اداری، مطب، بیمارستان و کلینیکها استفاده می شود.
نوک قلم این محصول قابل تعویض است و علاوه بر نوک جوهری (نوک خودکاری)، دارای نوک پلاستیکی (فاقد جوهر) هم هست که در این حالت، احتیاج به استفاده از کاغذ ندارد و مانند یک قلم نوری، بصورت آنلاین و در اتصال به کامپیوتر، استفاده می شود و کاربر، دست نوشته های خود را روی صفحه کامپیوتر مشاهده می نماید. به این ترتیب قادر خواهید بود تمام دست‌نوشته های خود را به صورت زنده روی تصویر مشاهده کنید که استفاده از این ویژگی برای استفاده اساتید دانشگاه در کلاس‌های درس بسیار مفید و کارگشا است.
سازنده دستگاه DigiMemo، یکی از قدیمی ترین و پرتجربه ترین تولیدکننده‌های این نوع دستگاه‌ها به شمار می‌رود. بنابراین از جنبه‌های سخت افزاری و نرم افزاری، این مدل را می‌توان از کم‌نقص ترین محصولات دانست.