OSX Dok؛ انتشار گسترده بدافزار مهلک با امکان از کار انداختن بخش امنیتی MacOS

OSX Dok؛ انتشار گسترده بدافزار مهلک با امکان از کار انداختن بخش امنیتی MacOS
بدافزار جدیدی به نام OSX Dok که به تازگی منتشر شده، قابلیت‌ها و راهکارهای امنیتی MacOS را از کار می‌اندازد.
  • جدیدترین بازی ها
بدافزار OSX Dok علاوه بر از کار انداختن قابلیت‌های امنیتی سیستم‌عامل مک، نسخه‌های جعلی وب‌سایت‌های مربوط به موسسات مالی و بانک‌ها را در مقابل کاربران قرار می‌دهد تا اطلاعات حساس کاربران این پلتفرم را سرقت کند. 
این بدافزار که در ابتدا توسط شرکت امنیتی ESET در ماه می میلادی شناسایی شده بود از حملات فیشینگ برای نفوذ به کامپیوتر قربانی استفاده می‌کند. در ادامه نیز حساب‌های بانکی کاربران، هدف این بدافزار قرار می‌گیرد. 
اپل در ادامه تصمیم گرفت گواهی‌های استفاده شده توسط این بدافزار برای دسترسی به سیستم را تغییر دهد اما این امر تاکنون تاثیر چندانی نداشته است. محققان اعلام کرده‌اند مجرمان سایبری توسعه دهنده این بدافزار، گواهی‌ها را تغییر داده‌اند تا از راهکاری جدید استفاده کنند. 

حملات فیشینگ (Phishing) سعی بر آن دارند تا از طریق وب‌سایت یا آدرسی جعلی، سیستم کاربران را آلوده کنند. به عنوان مثال، در این حملات، ایمیلی جعلی که در آن عنوان شده برای بازنشانی گذرواژه برای کاربر ارسال شده، پیش روی قربانی قرار می‌گیرد. این ایمیل در نهایت کاربر را به سمت وب‌سایت‌های هدف سوق داده که مجرمان سایبری می‌توانند اطلاعات وارد شده توسط کاربر را سرقت کنند.  

منبع: Neowin
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر