TIME لیست تاثیرگذارترین گجت های تاریخ را منتشر کرد

TIME لیست تاثیرگذارترین گجت های تاریخ را منتشر کرد
تایم تصمیم گرفته تا لیستی از 50 گجت تاثیرگذار در دنیای فناوری را معرفی کند. اکنون سوال اصلی بسیاری از ما این است: چه گجتی توانسته جایگاه اول را به خود اختصاص بدهد؟ با نقدستان و نگاهی به این لیست همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
به‌تازگی تایم (TIME) لیستی از 50 گجت تاثیرگذار در تاریخ را منتشر کرده است. البته در ابتدا، باید به این نکته اشاره کرد که گجت‌های موجود در این لیست، تنها از نظر «تاثیرگذار بودن» رده‌بندی شده‌اند؛ پس جایگاه آن‌ها دلیلی بر بهتر بودن نیست. اما احتمالا بسیاری از ما می‌خواهیم با گجتی آشنا شویم که جایگاه اول را به خود اختصاص داده است. مجله تایم، این جایگاه را به آیفون اپل اختصاص داد. البته در دنیای که گوشی‌های هوشمند به‌عنوان اصلی‌ترین گجت‌ها در زندگی روزانه ما حضور دارند، دریافت این جایگاه از آیفون جای تعجبی ندارد.تایم اعتراف می‌کند که پیش از آیفون نیز – همان‌طور که در این لیست 50 عددی مشاهده می‌کنیم – گوشی‌های بسیار زیادی در جهان وجود داشته‌اند، اما آیفون با صفحه‌نمایش تمام لمسی، گوشی‌های هوشمند را به گجتی تبدیل کرد که هر کس باید یک نسخه از آن را تهیه می‌کرد. گوشی بعدی که در این لیست مشاهده می‌شود، دروید (DROID) از شرکت موتورولا است که جایگاه 20 را به خود اختصاص می‌دهد. دلیل قرارگیری این محصول در لیست تایم، کمک کردن این گوشی به فراگیر شدن سیستم‌عامل اندروید است.

دیگر محصولات موبایلی که در این لیست دیده می‌شوند، شامل این موارد هستند: موتورولا Bravo Paper (در رتبه 18)، گوشی بلک‌بری 6210 به‌عنوان «اولین گوشی بلک‌بری که تلفن، ایمیل و وب را با یکدیگر ترکیب کرد» (در رتبه 24)، آیپد از شرکت اپل به دلیل «فراگیرکردن استفاده از تبلت‌ها» (در رتبه 25)، گوشی نوکیا 3210 به دلیل «آسیب‌پذیری بسیار پایین» (در رتبه 34)، Palm Pilot برای «استوار کردن جایگاه پردازش‌های همراه» (در رتبه 36)، موتورولا Dynatac 8000x برای «اولین گوشی تلفن قابل‌حمل» (در رتبه 37)، فیت‌بیت (در رتبه 42) و گوگل گلس به‌عنوان «آغازکننده استفاده از گجت‌های پوشیدنی و واقعیت افزوده» (در رتبه 50).

نظر شما درباره این لیست چیست؟ اگر تهیه این لیست در اختیار شما بود، کدام گجت را در چه رتبه‌ای قرار می‌دادید؟منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر