Watch Dogs 2 ؛ گزیده ی نقد سایت پولی گان

Watch Dogs 2 ؛ گزیده ی نقد سایت پولی گان
فیلیپ کالر، نویسنده ی سایت پولی گان، معتقد است Watch Dogs 2 بر نسخه ی قبلی خود ارجحیت دارد اما تا آن حدی که باید، نمی رسد. به عقیده ی وی از بازی کمی بیشتر به عمق داستانش می رفت و هماهنگی بهتری میان مسخرگی و جدیت را پیش می گرفت، می توانست عنوان بهتری باشد. گزیده ای از نقد وی را می خوانیم.
  • جدیدترین بازی ها
فیلیپ کالر، نویسنده ی سایت پولی گان، معتقد است Watch Dogs 2 بر نسخه ی قبلی خود ارجحیت دارد اما تا آن حدی که باید، نمی رسد. او می گوید بر خلاف اینکه بازی سعی می کند لحن یکدستی داشته باشد و تمام تلاشش را بر این مورد می کند، حداقل چیزی که به دست می دهد، یک احساس واقعی است. او در نتیجه ی بحث خود می گوید که به یاد دارم آن عنفوان جوانی را که عصبانی بودم، به مانند شخصیت اصلی و پر از انرژی بودم تا آن حدی که نمی دانستم چه سمت و سویی باید بگیرم. به عقیده ی وی از بازی کمی بیشتر به عمق داستانش می رفت و هماهنگی بهتری میان مسخرگی و جدیت را پیش می گرفت، می توانست عنوان بهتری باشد. گزیده ای از نقد وی را می خوانیم.

Watch Dogs 2 بیشتر از هر چیز، عنوانی است در مورد جوانی، عصبانیت در مورد سیستم و آنچه که در آن سن فکر می کنید بهترین چیزها برای جهان هستند.
آن مقداری که می توانید با این بازی ارتباط بر قرار کنید، بستگی دارد به این که چقدر می تواند با حالت روابط در بازی خود را مرتبط بدانید.
به مانند بازی اول، Watch Dogs 2 هم شما را در نقش هکری زیرزمینی قرار می دهد که با استفاده از حفره های تلفن همراه و کامپیوترها، سعی در افشای فساد گسترده ای را دارد. و دوباره مثل بازی اول، با مسائلی اخلاقی که هکرها در زندگی واقعی شان با آنها روبرو می شوند مواجه می شود: آیا باید یک سیستم خراب را افشا کنید، چون قدرتش را دارید؟ به دنبال چه کسانی باید رفت؟ و تا کجا باید رفت؟
Watch Dogs 2 بر خلاف نسخه ی قبل خود، از جدیت مرگبار طفره می رود، و این در حالی است که با موضوعات سنگینی سر و کار دارد. داستان انتقام اولین بازی، با ماجراهای بزرگ سر و کار داشت. اما این لحن جدید، بیشتر شبیه چیزی است که هم به مذاق فرهنگ هکرها خوش بیاید و هم ژانر اوپن-ورلد، و همین امر است که این دنباله را به سمت و سویی که بیشتر «فان» است می کشاند – در حالی که بسیاری از مشکلات بازی اصلی را هم در دل خود نگاه می دارد.
پس از وقایع بازی اول، که آن هکر کاربلد، کاملا یک سیستم امنیتی خصوصی که در کل شیکاگو رخنه کرده بود را به خاک سیاه می نشاند، کمپانی بلوم، دوباره سیستم کامپیوتری خود را بازسازی کرده و در سرتاسر ایالات متحده آن را پخش می کند. Watch Dogs 2 در منطقی ساحلی واقع در کالیفرنیا می‌ گذرد، جایی که یک هکرِ اهل اوکلند، به نام مارکوس هالووی به سیستم ددسک می پیوندد تا بار دیگر با شرکت بلوم شاخ به شاخ شود.
در حالی که پروتاگونیست بازی اصلی، آیدن پیرس، گرگی تنها به دنبال انتقام بود، مارکوس بیشتر به عنوان کاراکتر اصلی قابل قبول است. او دوستانی هم دارد، کسانی که با فرهنگ عامیانه گره خورده، استایل خود را دارد و یکدیگر را دست می اندازند. آنها مدت زیادی را صرف این می کنند که سر در بیاورند، آیا هیپستر هستند یا نه.

Watch Dogs 2 بازی تنهایی نیست. وقتی که مارکوس همراه با تیمش نیست، حداقل با یکی از آنها ارتباط مستقیم دارد. همه ی ساعات بازی صرف این شده که کاراکترها ساخته شوند، تا جایی که حتی متوجه نشدم به کجا رسیده که دارم ازشان تشکر می کنم. کاراکتری مثل سیاترا، که یک دی جی و یک آرتیستی است که کارهای گرافیکی ددسک را انجام می دهد، آنقدر طبیعی رشد کرد که به عنوان یک دوست واقعی قبولش کردم. لعنت بهش، ولی من حتی یاد گرفتم که ورنچ را دوست داشته باشم، یک گلوله انرژی که ماسک هایی شبیه دفت-پانک می پوشد و اموجی های روی عینک هایش دیده می شود.
ماموریت هایی که در طول بازی خواهید گرفت، به اندازه کاراکترهای داخل بازی متفاوت و متنوع هستند. از نفوذ به مرکز نسخه ای داستانی از شرکت گوگل، تا بالا رفتن از پل گلدن گیت برای بر جا گذاشتن نشان خودتان، ماموریت های اصلی و فرعی بازی، با ست پیس هایی در گردش خواهند بود که ریتمی نفس گیر به بازی می دهند. به ندرت پیش می آید که به یک مکان، دو دفعه سر بزنید و بازی، جای اندکی برای دوباره بازی کردن بخش داستانی اش بهتان خواهد داد.
نکته ی بسیار مهم این است که این بازی، یک گام عقب بر می دارد و دیگر «نقشه را با آیکون پر کن» نیست، بلکه گیم پلی اش بیشتر به اوپن-ورلد نزدیک شده و از آن تصوری که ناشر بازی، یوبیسافت از بازی های این سبک داشت فاصله گرفته. هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن در بازی هستند، اما هیچ وقت در تعداد زیادی نخواهد بود. و بیشتر بازی شبیه جلوتر رفتن در مسیری است که با هوشمندی طراحی شده و بسیار زنده تر از فضای بازی اول است.

علاوه بر دیدگاه تازه ای که در مورد اوپن-ورلد در این بازی هست، Watch Dogs 2 فورا جهانش را در اختیار شما قرار خواهد داد. در مدت کوتاهی قادر خواهید بود که با ماشینتان به هرجایی در نقشه سرک بکشید. من به عنوان کسی که پنج سال است در سن فرانسیسکو زندگی می کند، بسیار لذت بردم وقتی می توانستم جاهایی که برایم آشنا بود را در بازی دنبال کنم. نسخه ی مجازی این بازی از شهری که من در آن زندگی می کنم، هسته ی اصلی مکان هایی را که دوست داشتم گرفته بود.
ابزاری که مارکوس در اختیار دارد و از طریق آنها با جهان در ارتباط است، بسیار از زمان آیدن پیرس پیشرفت کرده اند و بهتر شده اند. مهم ترین سلاحی که خواهید داشت، تلفن همراه شما خواهد بود، که بهتان اجازه خواهد داد همه چیز و همه کس را هک کنید. راه های زیادی هم در بازی هست که می توانید با تلفن همراهتان کشفشان کنید و مرحله ی پیش رویتان را بهتر پیش ببرید.

منبع: Polygon
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر